Letnie propozycje Tarnowskiego Centrum Kultury
access_time 2008-06-26 14:48:16
Lato, to czas upragnionych urlopów i odpoczynku po całorocznej pracy, to również okazja na wyjątkowe przeżycia, do których z całą pewnością mogą zaliczyć się wydarzenia kulturalne, wiele z nich, tego lata zaproponuje Tarnowskie Centrum Kultury. Wśród propozycji pojawią się sprawdzone już w poprzednich latach elementy, oraz zupełnie nowe wydarzenia. Zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy Tarnowa i turyści znajdą coś dla siebie.

WYSTAWA

Kulturalny lipiec rozpocznie wernisaż wystawy fotografii historycznej „WOŁYŃ”, która będzie czynna aż do końca wakacji. Uroczyste otwarcie wystawy 2.07.2008, godz. 17.00 w Salach Galerii TCK, Tarnów-Rynek 5.

KONCERTY

Kolejne lipcowe propozycje dotyczą muzyki, oczywiście jak na najcieplejszą porę roku przystało, wszystkie koncerty odbywać będą się w plenerze.

„JAZZ-owy RYNEK” – Letni Festiwal Jazzu Tradycyjnego, to nowatorski projekt powstający we współpracy z najbardziej utytułowanym tarnowskim zespołem jazzowym Leliwa Jazz Band, który będzie gospodarzem imprez. Koncerty jazzowe będą cykliczne i odbywać będą się na dużej scenie usytuowanej przy siedzibie Tarnowskiego Centrum Kultury w każdy piątek lipca, początek o godz. 19.00.

Każdy z letnich wieczorów jazzowych rozpoczynać będzie formacja Leliwa Jazz Band, a później na scenie pojawiać będą się zaproszeni goście, wśród nich znane osobistości ze świata jazzu tradycyjnego, nie tylko z Polski, co gwarantuje muzyczną ucztę na najwyższym poziomie.

Program Letniego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „JAZZ-owy RYNEK”:

4.07.2008 - LELIWA JAZZ BAND - JAZZ BAND BALL ORCHESTRA (gość wieczoru)
11.07.2008 - LELIWA JAZZ BAND - BEALE STREET BAND, THE ORIGINAL VIGAS BAND (Słowacja)
18.07.2008 - LELIWA JAZZ BAND - HAGAW ASSOCIATION, JAZZ POM BAND BRZOZOW
25.07.2008 - LELIWA JAZZ BAND - OLD TIMERS


„OGRÓDEK DŹWIĘKÓW”


Koncerty pod hasłem „OGRÓDEK DŹWIĘKÓW” odbywać będą się w letnim ogródku Tarnowskiego Centrum Kultury (wejście od ul. Krótkiej) w każdą sobotę lipca, początek o godz. 19.00.

Program koncertów „OGRÓDEK DŹWIĘKÓW”:

5.07.2008 -MANO (Magda Piwowarczyk z Zespołem)
12.07.2008 - KWINTET SMYCZKOWY (muzyka rozrywkowa)
19.07.2008 - NIEZGODA ACOUSTIC BAND
26.07.2008 - KUDELKA BROTHERS (duet gitarowy z muzyką filmową)


„BYŁ SOBIE BLUES 3”- Letni Festiwal Bluesa

Już tradycyjnie sierpień na tarnowskim Rynku będzie tętnił życiem w rytmie blues’a. Współautorem oraz animatorem Festiwalu jest znany tarnowski muzyk Wojciech Klich. Podobnie jak przed rokiem, będzie to cykl koncertów, które na Rynku odbywać będą się w każdy piątek sierpnia (z wyjątkiem 15.08). Imprezy zorganizowane będą na dużej, zadaszonej scenie.

W cały festiwal będzie zaangażowanych przynajmniej 8 formacji muzycznych, w tym soliści. Na zaproszenie Wojtka Klicha zagrają młode zespoły bluesowe, blues-rockowe, a także znani, doświadczeni muzycy. Na scenie, po każdym koncercie, pod dyrekcją gospodarza Festiwalu, Wojtka Klicha będzie się odbywał jam session z udziałem wszystkich artystów grających swój koncert w danym dniu, a dla tych, którzy wciąż będą czuli niedosyt żywej muzyki, jam session prosto ze sceny przeniesie się do „Klubu festiwalowego Alchemik”- ul. Żydowska, w którym od ok.23-ej do białego rana będzie można posłuchać bluesa i rocka.

Program Letniego Festiwalu Bluesa „Był sobie Blues 3”- już wkrótce.


PRACOWNIA PLASTYCZNA

W miesiącu sierpniu czynna będzie LETNIA PRACOWNIA PLASTYCZNA TCK. Pracownia prowadzona przez Państwa Elżbietę i Witolda Pazerów czynna będzie od 4-14.08.2008 w godz. 10-14. Zajęcia obejmować będą 10 spotkań, w tym co drugi dzień w plenerze. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Tarnowskiego Centrum Kultury na zapisy (Tarnów - Rynek 5). Koszt 10 spotkań: 40 zł, lub 5 zł: jedno spotkanie. Ilość miejsc ograniczona!


FILM

Ostatnią propozycją Tarnowskiego Centrum Kultury na lato są spotkania z filmem, w ramach specjalnych projekcji „CZWARTy EKstra FILM” w lipcu proponujemy film: „Niedźwiadek” reż. Jan Hrebejk, 31.07.2008 Kino „Marzenie”, godz. 20.00, a w sierpniu „Joe Strummer – niepisana przyszłość” reż. J.Temple, 21.08.2008 Kino „Marzenie”, godz. 20.00


Oczywiście o wszystkich wydarzeniach kulturalnych będziemy informować na bierząco na stronach naszego serwisu.

Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...