III Letni festiwal bluesa „BYŁ SOBIE BLUES…” - kolejny koncert w piątek, 22 sierpnia
access_time 2008-08-19 09:21:20
W najbliższy piątek, 22 sierpnia, na Rynku w Tarnowie, odbędzie się trzeci już koncert Letniego Festiwalu Bluesa „Był Sobie Blues”. Tym razem na scenie zobaczymy formację ŚCIGANI.

Muzycy zespołu pochodzą z Rudy Śląskiej, ale po raz pierwszy spotkali się w Jaworznie na warsztatach Jawor Rock w 2001. Potem gdy zaczęli z sobą grać szybko okazało się że bardzo wiele ich łączy. Na próbach powoli rodziła się muzyka z jednej strony odważna a z drugiej głęboko zakorzeniona w amerykańskiej bluesowej tradycji.

Laureaci wielu nagród, m.in.:

• I miejsce na ogólnopolskim przeglądzie zespołów rockowych „Garażówka” 2003,
• III miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Tychach 2003,
• Pierwsza nagroda na festiwalu Blues na Skałce (przepustka na Rawę Blues 2003),
• Grand Prix Sopot Blues Festival 2004,
• Grand Prix Blues Festival Przeworsk,
• III miejsce na Kraśnik Blues Meetingu 2004,
• III miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Tychach 2004,
• I Nagroda na Przeglądzie Zespołów Bluesowych - Blues nad Bobrem 2004 - Bolesławiec,
• I Miejsce w konkursie „Dni Rudy Śląskiej przepustką na wielką scenę” — sponsoring płyty,
• II miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Tychach 2005.

Wydana w lipcu 2005 roku pierwsza płyta zespołu „Nigdy więcej bluesa” zebrała praktycznie same pozytywne recenzje. Dwukrotnie grali na największym w Europie festiwalu bluesowym „Rawa Blues”, są zapraszani na wiele polskich festiwali bluesowych i dają koncerty w wielu prestiżowych klubach na terenie całej Polski.  Supportowali też największe gwiazdy światowego bluesa na koncertach w Polsce, (Holmes Brothers, Johny Rawls Soul Blues Revue). Występowali również na I edycji festiwalu „Był sobie blues…”

Muzyka "Ściganych" ma swoje źródła w bluesie, jazzie i  muzycznym dorobku południa Stanów Zjednoczonych. Starają się odkurzyć zapomnianą tradycję  odświeżając ją własnymi eksperymentami z harmonią i aranżem. Lubią nieoczekiwane połączenia, ale mimo to w ich muzyce jest dużo lekkości, a nawet przebojowości.

Występ ŚCIGANYCH poprzedzi koncert lokalnej formacji bluesowej 40% BLUESA.

Ostatni koncert Festiwalu „Był sobie blues” już 29 sierpnia. Wystąpią KŁUSEM Z BLUESEM i BIG FAT MAMA.

Wszyscy, którzy wciąż będą czuli niedosyt piątkowych spotkań z muzyką bluesową na Rynku, będą mogli przenieść się ok. godz. 23.00 do „Klubu festiwalowego Leliwa” (Kawiarnia Leliwa w budynku TCK, Rynek 5) na kameralne koncerty „SAM NA SAM Z BLUESEM” i jam sessions z udziałem gospodarza festiwalu, Wojtka Klicha i muzyków występujących wcześniej na dużej scenie.


Więcej informacji o wykonawcach na www.tck.pl

Komentarze...