Dzień Niepodległości w Tarnowie
access_time 2008-11-10 18:20:26
Na jutro w Tarnowie zaplanowano szereg uroczystości z okazji obchodów 90. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

11 listopada o godz. 12.00 będzie odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny - tradycyjnie w Bazylice Katedralnej. Po nabożeństwie zaplanowano przemówienia, złożenie wiązanek kwiatów i „Świateł Pamięci” przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Odbędzie się też happening historyczny „Noc Niepodległości” przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

O godz. 17.00 w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego zaplanowano widowisko muzyczne „Do Niepodległości” przygotowane przez Centrum Animacji Społecznej „Horyzonty” i Tarnowską Artystyczną Konfraternię.

O godz. 19.30 w katedrze wystąpią połączone chóry Puellae Orantes i Pueri Cantores Tarnovienses i Tarnowska Orkiestra Kameralna.

Dzień niepodległości będzie również uroczyście obchodzony w Mościcach.

O godz. 8.40 rozpocznie się inscenizacja słowno - muzyczna w wykonaniu młodzieży ZSO nr 1 w Mościcach w Kościele NMP Królowej Polski w Mościcach. Następnie o godz. 9.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny.

O godz. 10.30 zaplanowano uroczystości przy Grobie Żołnierzy na Cmentarzu Komunalnym w Mościcach. Zebrani będą mogli wysłuchać okolicznościowych przemówień, odmówiona zostanie modlitwa za poległych Legionistów, odbędzie się Apel Poległych i złożenie wieńców.

Komentarze...