Przegląd prasy
access_time 2008-11-12 13:30:50
W dzisiejszym Przeglądzie prasy przedstawiamy to, co można znaleźć w bieżącym wydaniu tygodnika Temi oraz w dzisiejszych numerach Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego.


Lokalnie

Temi 12.11.2008

W tym tygodniu, tematem z okładki w Temi są bariery dla ludzi niepełnosprawnych w Tarnowie. Autroka próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie czy tacy ludzie mogą swobodnie poruszać się po naszym mieście, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, pójść do kina czy na spektakl teatralny? Okazuje się, że barier architektonicznych w Tarnowie jest bardzo dużo. W artykule znajdziemy analizę poszczególnych miejsc związanych z kulturą w Tarnowie pod kądtem dostępności dla osób niepełnosprawnych, szczególnie tych poruszających się na wózkach inwalidzkich.
W szpitalach brakuje specjalistów, ten sam problem dotyczy Tarnowa - pisze Temi. Okazuje się, że w przyszłości dodatkowe utrudnienia może spowodować likwidacja Ośrodka Doskonalenia Kadr Medycznych, a wtedy specjaliści w celu załatwienia formalności będą musieli jeździć do Nowego Sącza.
W artykule "Zawód ulotkarz?" przeczytamy o kulisach pracy ludzi roznoszących ulotki. Czy trudno jest pracować w tym "zawodzie"? Gdzie szukać pracy jako ulotkarz oraz czy jest to opłacalne? Praca przy roznoszeniu ulotek zmienia swój charakter, to już nie jest to co dawniej.


Gazeta Krakowska 12.11.2008

Koniec dwutygodniowego święta w Tarnowie - Krakowska pisze o obchodach Święta Niepodległości, które tak na prawdę zaczęły się już 30 października.Wizyta Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Raut Charytatywny Prezydenta Tarnowa oraz wczorajsze uroczystości składają się na całość tarnowskich obchodów 90. rocznicy odzyskania niepodległości.
W tarnowskim dodatku poruszono również problem zapełnienia Szpitala św. Łukasza - brakuje już tam łóżek. Spowodowane jest to tym, że jako jedyny szpital w regionie przyjmuje pacjentów w stanach nagłych.

Dziennik Polski 12.11.2008

"Azbest znika ze Szczucina" - Dziennik Polski pisze o unieszkodliwianiu odpadów azbestowych w Gminie Szczucin, koszt ostatniego etapu niszczenia odpadów wyniesie 19,5 miliona złotych. Dziennik Polski pisze także o Straży Miejskiej - minął już rok, od kiedy Tadeusz Pawlik został nowym komendantem tarnowskiej Straży Miejskiej. Właśnie komendant mówi o zmianach w samych superlatywach - krótkie podsumowanie zmian znajdziemy w artykule "Mniej czasu za biurkiem".

Komentarze...