Przegląd prasy
access_time 2008-12-10 17:04:17
Jak w każdą środę przegląd lokalnej prasy, czyli co o Tarnowie i regionie znajdziemy w Temi, Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim.


Lokalnie

Temi 10.12.2008

Tygodnik Temi w okładkowym artykule pisze o świątecznym przystrojeniu naszego miasta - choinka na rynku, dekoracje ulic - to tylko niektóre oznaki zbliżających się świąt. Jak przeczytamy w bieżącym numerze, choinka na rynku ma aż 12 metrów wysokości, świeci się na niej 20 tysięcy żarówek.
"Radio blisko ludzi" - to tytuł artykułu, w którym znajdziemy informacje na temat 15-lecia istnienia Radia RDN Małopolska. Droga od "amatorskiej rozgłośni" do profesjonalnego radia oraz wiele znanych osób przewijających się przez studio Radia Rdn - o szczegółach pisze Dorota Jucha.
Ciekawie w artykule "Atut...braku wykształcenia" analizowany jest obecnie rynek pracy, również w naszym regionie. Okazuje się, że łatwiej znaleźć jest prace ludziom z praktycznym wykształceniem zawodowym, niż ludziom po studiach, z wykształceniem wyższym. Czytamy w Temi, że ostatnio, aż połowa ogłoszeń w Urzędzie Pracy była skierowana do osób z wykształceniem zawodowym. Co ważne, doświadczenie już nie jest koniecznie wymaganym warunkiem.


Gazeta Krakowska 10.12.2008

W Krakowskiej artykuł o planach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej związanej z wybitnie uzdolnionymi. W PWSZ ruszyły zapisy dla prymusów na dodatkowe zajęcia, które opłaci miasto. Zapisy trwają do 19 grudnia. Kursy mają mieć podwójny cel, obok przygotowania do matury mają zachęcić młodych do nauki w tarnowskiej PWSZ.
Dzisiejszy numer opisuje również kwestrię nowych połączeń z Krakowa do Tarnowa. Otóż od najbliższej niedzieli pociągi mają jeździć według nowego rozkładu jazdy. Zmienią się godziny kursów oraz co istotne, zwiększy sie ilość pociągów.

Dziennik Polski 10.12.2008

Jak czytamy w dzisiejszym wydaniu Dziennika wreszcie można będzie poruszać się po zamnkniętym do tej pory odcinku ulicy Tuchowskiej obok Starego Cmentarza. Wraz z przywróceniem ruchu na tym odcinku zmieni się też położenie przystanku autobusowego - z ulicy Tuchowskiej zostanie przeniesiony na ul. Narutowicza.
Dziennik pisze także o konkursie fotograficznym dla nauczycieli, zatytułowanym "Moje miejsce". Najlepsze fotografie są obecnie prezentowane w galerii nauczycieli, przy ul. Piłsudskiego.

Komentarze...