Tarnowianie w Sejmie
access_time 2008-12-11 13:01:37
Prace tarnowskich niepełnosprawnych wystawiono na sprzedaż w polskim parlamencie. Kiermasz w Warszawie zorganizowało Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro”. Posłowie, senatorowie i pracownicy parlamentu kupowali małe arcydzieła, jakie powstały w Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej i Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

- Na naszym stoisku znalazły się drewniane choinki, sizalowe bałwanki, stroiki, a także kartki świąteczne. Wszystkie prace zostały ręcznie wykonane i chętnie znajdowały nabywców – mówi Tomasz E. Wardzała, kierownik Warsztatu. Poseł Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji „Big Brothera” zainteresował się kartkami świątecznymi, podobnie jak była minister edukacji narodowej Krystyna Łybacka i posłanka Lewicy Izabela Sierakowska.

Parlamentarzystka ziemi tarnowskiej Urszula Augustyn kupiła anioły, a szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski – drewnianą, ręcznie wykonaną choinkę. Były minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marek Biernacki i poseł Józef Rojek zakupili kartki, które roześlą w najbliższych dniach do przyjaciół i znajomych.

Kiermasz niepełnosprawnych tarnowian odwiedzili także m.in. wicemarszałkowie Sejmu: Stefan Niesiołowski i Jarosław Kalinowski, a także wielu posłów i senatorów, bez względu na przynależność partyjną. Podopieczni Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro” uzbierali ponad 1 tys. zł, które wydadzą na najbliższą wycieczkę.

Kiermasz w Parlamencie był okazją do zwiedzenia gmachu Sejmu i poznania specyfiki pracy posłów. Uczestnicy Warsztatu zwiedzili także najważniejsze zabytki Warszawy.


Info i zdjęcia: Stowarzyszenie "Ich Lepsze Jutro"

Komentarze...