Jubileuszowa Gala z okazji 40-lecia sekcji szermierczej MKS Pałacu Młodzieży
access_time 2008-12-16 12:46:12
W ostatnią sobotę (13 grudnia) w Hali Sportowej Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się Jubileuszowa Szermiercza Gala z okazji 40-lecia sekcji szermierczej MKS Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Pokaz szermierki historycznej oraz turnieje to tylko niektóre atrakcje specjalnej gali.

W pokazie szermierki historycznej wystąpił Hufiec Rycerstwa Małopolskiego „Leliwa”. Uczestników imprezy, honorowych gości, trenerów oraz medalistów i finalistów Mistrzostw Polski powitała Maria Burnagiel, która przedstawiła krótki rys z historii sekcji. Uczestników spotkania zaszczycili swoją obecnością: Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa Dorota Skrzyniarz, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Tarnowie Zofia Buryło, Przewodniczący Rady Sportu Gminy Miasta Tarnowa pan Piotr Skrzyniarz, Kierownik Biura Sportu, Rekreacji i Turystyki Urzędu Miasta Tarnowa - pan Marek Baran.

W części sportowej rozegrano turniej weteranów w szabli, szpadzie i florecie oraz turniej w szpadzie dzieci w trzech grupach wiekowych. W rekreacyjnej zabawie szermierczej wzięli udział najmłodsi uczestnicy spotkania oraz rodzice.

Po zakończonym turnieju, w walkach „fechtuj z mistrzem” walczyli najlepsi młodzi szermierze z najlepszymi wśród weteranów. W turnieju dzieci w gr. I zwyciężyła Katarzyna Piątek przed Klaudia Kaczmarczyk i Patrycją Wadach, w gr. II Oskar Sorys wyprzedził Michała Piotrowskiego i Łukasza Nytko, w grupie III wygrał Marek Stec przed Maciejem Żeleźnikiem i Wojciechem Wroną. Najlepszych nagrodzono pamiątkowymi pucharami. Uczestnikom rekreacyjnej zabawy wręczono 100 szt. okolicznościowych buttonów.

140 uczestników Gali otrzymało pamiątkowe plakietki 40-lecia sekcji szermierczej, pamiątkowy folder oraz fotografię wykonaną na początku spotkania. Pamiątkową fotografię i folder otrzymali również młodzi szermierze.


Info i zdjęcia: TOSiR

Komentarze...