Przegląd prasy
access_time 2008-10-22 15:52:33
O czym pisze lokalna prasa i jakie tematy są poruszane - istotne dla mieszkańców Tarnowa i naszego regionu.


Lokalnie

Temi (22.10.2008)

W dzisiejszym "Temi" tematem z okładki są korki w Tarnowie - "W korkach z nadzieją na przyszłość". Z artykułu dowiemy się na jakim etapie są przeprowadzane remonty dróg i prace w naszym mieście. Jak pisze autor, prawdopodobnie koniec prac jest już bliski, choć nadal pozostało sporo do zrobienia. W artykule "Niech się mury..." autorka pisze o rekonstrukcji murów obronnych Tarnowa. Czy coś zmieniło się w tej kwestii? Ile będziemy musieli jeszcze czekać na to, aby podziwiać dawną fortyfikację Tarnowa? W artykule wypowiada się m. in. kierownik Referatu Krajobrazu Miasta w Wydziale Urbanistyki i Budownictwa UMT - Pan Jacek Adamczyk. Kolejny ciekawy temat poruszany w najnowszym "Temi" również poświęcony jest zabytkom Tarnowa - czytamy tu o 120 leciu istnienia Muzeum Diecezjalnego.
Kolejny raz poruszany jest również problem ogrzewania w blokach - czy rzeczywiście mieszkańcom Tarnowa przyjdzie płacić więcej za ogrzewanie? Co zrobić aby oszczędzać na ogrzewaniu w bloku i jakie należy podjąć działania aby rachunki za ogrzewanie były niższe.
W dzisijszym numerze sporo poświęcono także miejsca premierze "Kartoteki" w tarnowskim teatrze.

Dziennik Polski - Dodatek Tarnowski (22.10.2008)

Spór o podwyżki i zwolnienia w Zakładach Mechanicznych - to temat artykułu w "Dzienniku Polskim - Tarnowskim". Jak informuje gazeta, związkowcy z Zakładów Mechanicznych nie wykluczają strajku w przypadku braku porozumienia. "Obrona burku" - parlamentarzyści PiS wspierają tarnowskich kupców handlujących na burku. Dziennikarze "Dziennika Polskiego" informują, że tarnowscy kupcy z Burku zwrócili się o pomoc do radnych z partii Jarosława Kaczyńskiego - jaki będzie tego efekt?
W numerze czytamy o zatłoczonych autobusach z Krzyża - mieszkańcy narzekają na straszny tłok w liniach "5" "6" i "15". Co na to dyrektor ZKM?

Gazeta Krakowska (22.10.2008)

Tańszy wywóz śmieci - czy jest to możliwe w Tarnowie? Bez zmian, jeśli chodzi o opłaty za wywóz śmieci, tak podsumowuje "Gazeta Krakowska" postanowienie Rady Miasta. Rządzący nie chcą obniżki cen za wywóz śmieci, nie będzie zmiany, która pozwoliłaby ulżyć domowym budżetom. Dodatek tarnowski do dzisiejszego numeru Krakowskiej informuje także o zbiórce pieniędzy na wykupienie ruin na Górze Św. Marcina. Członkowie stowarzyszenia "Zamek Tarnowski" ruszają na ulice.

Komentarze...