Powstaje długo oczekiwane Centrum Gemini Jasna Park
access_time 2008-10-23 09:47:43
Rusza budowa największego centrum handlowego w regionie. Wczoraj wmurowano kamień węgielny pod budowę dwukondygnacyjnego Kompleksu Handlowo-Usługowego "Gemini Jasna Park". To symboliczne przypieczętowanie trwającego kilka lat etapu przygotowania inwestycji. Inwestor - Gemini Jasna Park Sp. z o.o. - równolegle z realizacją Centrum Handlowo-Usługowego rozpoczął budowę ośrodka dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Stowarzyszenie "U Siemachy".

Rozpoczęcie inwestycji było możliwe dzięki współpracy poprzednich i obecnych władz miasta. Wizja rozwoju miasta przyświecała obu włodarzom, których zaangażowanie umożliwiło wydanie pozytywnych decyzji związanych z rozpoczęciem budowy.

Gemini współpracuje z Gminą Miasta Tarnowa. Wsparcie finansowe uzyskały i będą uzyskiwać w latach następnych, przedsięwzięcia z zakresu kultury sportu i promocji.

Ten obiekt jest dla nas poważnym wyzwaniem - mówi Rafał Sonik, prezes zarządu Gemini Jasna Park - wiemy jakie oczekiwania mają Tarnowianie i chcemy im sprostać. Tu, przy XVI Pułku Piechoty zaczynamy właśnie budowę nowoczesnego centrum handlowego, które swoją kompletną ofertą idealnie wpisze się w potrzeby mieszkańców miasta. Jestem także przekonany, że dzięki zaangażowaniu się stowarzyszenia "U Siemachy", miejsce to szybko stanie się także centrum lokalnego życia społecznego.

Centrum Gemini Jasna Park to blisko osiemdziesiąt tysięcy metrów kwadratowych powierzchni pod dachem. To mniej więcej wielkość 10 boisk piłkarskich. Wewnątrz budynku powstanie blisko sto sklepów, stoisk handlowych oraz punktów usługowych i restauracji. Zastosowana będzie nowoczesna, nietuzinkowa architektura. Rozwiązania architektoniczne uzyskały akceptację również mieszkańców Tarnowa i okolic, którzy prawie jednogłośnie głosowali w konkursie na elewację CHU Gemini Jasna Park na ten właśnie projekt.

Wykonawcami robót budowlanych są firmy polskie, z czego dużą część stanowią firmy z Tarnowa i jego najbliższego regionu. Nowy obiekt handlowy, to również kilkaset dodatkowych miejsc pracy.

Z inwestycji skorzystają także mieszkańcy okolicznych osiedli. Budowa tak dużego kompleksu to przebudowa i modernizacja infrastruktury drogowej, więcej parkingów i zieleni urządzonej. Przyjęte rozwiązania komunikacyjne gwarantują, że sąsiedztwo tak dużego obiektu nie będzie uciążliwe dla mieszkańców okolicznych osiedli. Wygodne dla kierowców będą także podziemne parkingi usytuowane pod całym centrum dla około 1000 samochodów.

Obok budynku powstanie nowoczesna placówka dla dzieci i młodzieży prowadzona przez Stowarzyszenie "U Siemachy". Trzykondygnacyjny, samodzielny obiekt o powierzchni blisko 1.500 m2 pomieści sale i gabinety przeznaczone na działalność opiekuńczo-wychowawczą, edukacyjną, artystyczną i sportową. Będzie także zaplecze dla psychologów i pedagogów oraz kuchnia i jadalnia serwującą codzienne posiłki.

Głównym jej celem będzie zbudowanie środowiska młodzieżowego zorientowanego na kształcenie, aktywność i życiowy sukces. Oferta zostanie skierowana w szczególności do tych, którzy mają utrudnione warunki startu życiowego.

"U Siemachy" stanie się także miejscem międzynarodowych spotkań młodych ludzi, zdarzeń kulturalnych oraz imprez artystycznych. Jej podopieczni będą mogli uczestniczyć w organizowanych przez nią wyjazdach wakacyjnych i zimowych.

Obiekt ten to swoisty pomost między historią, a nowoczesnością. To unikatowe na skalę Polski połączenie krajowego kapitału i wartości moralnych tradycyjnych dla naszego kraju.

Wśród najemców, którzy już zadeklarowali chęć prowadzenia działalności w Gemini Jasna Park znalazły się marki dostępne do tej pory jedynie w największych miastach Polski. Będą to między innymi: Media Markt i TESCO. Ogółem powstanie blisko 100 sklepów i butików. W większości przypadków będą to marki, do tej pory nie reprezentowane w Tarnowie.

Otwarcie Gemini Jasna Park planowane jest na koniec 2009 roku. Szacowana wielkość inwestycji to blisko pięćset milionów złotych.


Info i zdjęcia: Agencja Marketingowa CREATIFF

Komentarze...