„Wieczór z Jerzym Skolimowskim” w MCK - Rozwiązanie konkursu!
access_time 2008-10-28 17:01:59
Już 29 października 2008 r. o godz. 18.00 w Mościckim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Jerzym Skolimowskim (reżyserem, scenarzystą, aktorem, producentem, malarzem, poetą, scenografem – twórcą wszechstronnym poszukującym zawsze własnego sposobu ekspresji). Uwaga! Dwa dwusobowe bilety na seans rozlosowane!

O godz. 18.00 imprezę rozpocznie wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Skolimowskiego obejmujący wielkoformatowe obrazy oraz najnowsze prace artysty. Wystawa organizowana przez Mościckie Centrum Kultury i Biuro Wystaw Artystycznych Galerię Miejską w Tarnowie. 

O godz. 18.30 w Kinie Millennium MCK zaprezentowany zostanie najnowszy film w reżyserii Skolimowskiego "Cztery noce z Anną”. Po seansie spotkanie z reżyserem Jerzym Skolimowskim – rozmowę poprowadzi filmoznawca Łukasz Maciejewski.

Bilety w cenie 13 zł można nabywać w kasie Kina Millennium, tel. 014 6334 604. Zapraszamy!

Jerzy Skolimowski urodzony w roku 1938 w Łodzi. W roku 1959 ukończył etnografię na Uniwersytecie Warszawskim. Opublikował kilka opowiadań, dwa tomiki poezji i sztuki teatralne. Był również muzykiem jazzowym. Jego debiut w filmie datuje się na rok 1960, gdy z Jerzym Andrzejewskim napisał scenariusz do filmu Andrzeja Wajdy NIEWINNI CZARODZIEJE. Studiował w łódzkiej szkole filmowej na wydziale reżyserii, który ukończył w roku 1963. W roku 1961 razem z kolegą z roku - Romanem Polańskim i Jakubem Goldbergiem współtworzył scenariusz do filmu NÓŻ W WODZIE. Jego szkolna etiuda BOKS zdobyła Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych w Budapeszcie (1962).

 Debiut fabularny Skolimowskiego przypada na rok 1964 kiedy powstał film RYSOPIS, pierwsza część dyptyku , którego kontynuacja powstała w rok później pod tytułem WALKOWER. W 1967 roku filmem LE DEPART/START zdobywa sobie międzynarodowy rozgłos otrzymując Złotego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Od tego momentu większość filmów reżysera powstaje na Zachodzie, głównie we Francji, Wielkiej Brytanii i USA. Jerzy Skolimowski zajmuje się również malarstwem. Jego obrazy znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Sztuki Współczesnej w Salonikach. Swoje prace wystawia w galeriach w Kanadzie, USA i Polsce. W roku 2001 jego obrazy były pokazywane na Biennale Sztuki w Wenecji. Od listopada zeszłego roku Galeria Miejska w Tarnowie jest głównym organizatorem wystaw malarstwa Jerzego Skolimowskiego w Polsce. W grudniu 2003 r. wraz wystawą malarstwa Davida Lynch'a była ważnym zdarzeniem festiwalu Camerimage 2003 w Łodzi. W styczniu 2004 roku Galeria Miejska wraz z Fundacją "Akademia Wilanowska" zorganizowała wystawę w Pałacu w Wilanowie. Na wernisażu pojawiło się wielu wspaniałych gości min. Andrzej Wajda, Andrzej Kostenko, Wojciech Pszoniak, Janusz Gajos, Janusz Głowacki, Magda i Andrzej Dudzińscy, Małgorzata Braunek, Halina Golanko i Andrzej Kotkowski, Małgorzata Potocka. Wystawę otwierał Minister Waldemar Dąbrowski w towarzystwiedyrektora Pałacu w Wilanowie Pawła Jaskanisa


ROZWIĄZANIE KONKURSU!

Otrzymaliśmy od Was bardzo dużo maili. Dwuosobowe bilety na seans, które będzie można odebrać w kasie Kina Millennium /Mościckie Centrum Kultury/ otrzymują:

- Szymon Woźny,
- Alicja Wal.

Serdecznie gratulujemy a pozostałym osobom dziękujemy za udział w zabawie!


www.mck.tarnow.pl

Komentarze...