Projekcja „Fados” w ramach cyklu Czwarty ekstra Film
access_time 2008-10-27 15:08:21
W jesienny listopadowy czwartkowy wieczór, 6 listopada o godzinie 18:15, w kinie „Marzenie” kolejny z filmów Carlosa Saury - „Fados”. Jak zawsze w ramach cyklu Czwarty ekstra Film będzie to pokaz jednorazowy.

Carlos Saura, ten wyjątkowy hiszpański reżyser po raz kolejny zabierze nas w wyjątkową muzyczną podróż. Po wcześniejszych filmach „Tango” „Flamenco”, czy „Iberia” , „Fados” jest kolejną odsłoną cyklu.

„Fado” oznacza „los”, to muzyczny gatunek wywodzący się z XIX wieku, choć może lepiej pasowałoby tu określenie „styl życia”. Fados - smutna pieśń opiewająca marny los biednego człowieka, jak blues, jazz, a może i …hip hop. Zrodzone w zaułkach portugalskiej biedoty stało się uniwersalną pieśnią tych, „którym coś w życiu nie wyszło”. Fados nie ma jednego oblicza, i w filmie Saury pokazane są właśnie wszystkie.

„Fados” to próba pokazania wielkiej tradycji , to muzyczne misterium tańca i śpiewu. Prawdziwa uczta dla oczu i uszu, chociaż pojawia się stwierdzenie, że to film bardziej do słuchania niż oglądania , jeżeli nawet tak jest to warto poddać się jego sile…..” Taka rekomendacja pojawia się na stronach internetowych w jednej z recenzji filmu.

Zapraszamy do kina „Marzenie”, o godz. 18,15 , 6 listopada, na jednorazowy pokaz filmu Carlosa Saury, który w tym wyjątkowym czasie listopadowej refleksji i zadumy dostarczy jej Państwu na pewno .

Bilety do nabycia w kasie kina „Marzenie” zarówno w przedsprzedaży jak i przed seansem., (dla członków Akademii Filmowej z 50% zniżką).

Komentarze...