Rekordowa zbiórka baterii
access_time 2008-10-28 18:21:36
8,5 ton zużytych baterii zebrała młodzież ze szkół powiatu tarnowskiego. Zajęło im to niewiele ponad 7 miesięcy. Najwięcej niebezpiecznych odpadów zgromadziła młodzież ze szkoły podstawowej w Łoponiu, tuż za nimi uplasowali się uczniowie z publicznej szkoły podstawowej w Woli Rzędzińskiej. Na trzecim miejscu znalazła się młodzież ze szkoły podstawowej w Szynwałdzie.

- Baterie jako odpady szczególne nie powinny trafiać do koszy na śmieci. Niestety dalej tak się jeszcze dzieje. Dlatego dajemy każdemu mieszkańcowi powiatu możliwość wniesienia własnego wkładu w ochronę środowiska w jego miejscu zamieszkania – mówi Agnieszka Jeleń, naczelnik wydziału ochrony środowiska w tarnowskim starostwie. Dodaje, że w tym roku szkoły spisały się wyjątkowo dobrze – w akcji zbiórki baterii wzięło udział blisko dwa razy więcej placówek niż w poprzedniej edycji.

Były takie, które zebrały prawie tonę szkodliwych opadów! Zwycięzcom, czyli szkołom które zebrały najwięcej baterii w przeliczeniu na jednego ucznia, a także najbardziej aktywnym uczniom wręczone zostaną atrakcyjne i cenne nagrody podczas uroczystości zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

Komentarze...