Niewidzialne miasto - Tarnów
access_time 2008-10-31 07:59:13
Pod takim hasłem odbyło się drugie spotkanie Sekcji Sztuki Nowoczesnej. W Galerii Miejskiej BWA we wtorkowy wieczór zgromadziło się mnóstwo adeptów sztuki nowoczesnej.

Zgromadzeni mogli obejrzeć fragmenty tytułowego „Niedzielnego miasta”. Kolorowy t-shirt na tle szarego bloku czy napis reklamowy, gdzie litery „N” i „Z” czy „E” i „W” są jednego kroju. Takie detale, na co dzień, niezauważane, to jednak one też tworzą obraz miasta wśród odwiedzających. Bo swój, gnając w pośpiechu, nie zauważy zwykłości, która dla innych jest niezwykła.

Projekt „Niewidzialne miasto” ukazuje przestrzeń miejską. Marek Krajewski, Lech Olszewski i Robert Depczyński, czyli twórcy, opowiadali o mieście nie urbanistów, a właśnie jednostek, których drobne, codzienne gesty nasycają przestrzeń znaczeniami i emocjami. Wystawa ta ma na celu dostrzeżenie i docenienie tych właśnie czynów. Zdaniem twórców ważne jest przemiana miasta, dlatego owe niewidzialne miasto zanika. To idealny temat do dyskusji, czy podążać za zachodnią modą urbanistyczną czy zachować ową niewidzialność…

Całą bazę zdjęć można zobaczyć na stronie www.niewidzialnemiasto.pl, gdzie można znaleźć nie tylko niewidzialny Tarnów, ale też niewidzialny Poznań, Wrocław, Toruń czy Łódź. A następne spotkanie Sekcji Sztuki Nowoczesnej już 18 listopada.


tekst: Paulina Mróz

Komentarze...