Album z wielkiej wystawy fotografii starego i nowego Tarnowa „Kocham! TARNÓW” w sprzedaży
access_time 2008-11-07 10:58:54
Właśnie został wydany i jest już dostępny w sprzedaży album z wielkiej wystawy starego i nowego Tarnowa - „Kocham! TARNÓW”. To piękne wydawnictwo albumowe pozwoli utrwalić wspomnienia, które ta wystawa obudziła u wielu osób goszczących w TCK podczas jej ekspozycji. Wystawę Koacham Tarnów odwiedziło w sumie ponad 3 tysiące osób.

Zachwyt nad Naszym miastem oraz ta wystawa budzi, będzie można pielęgnować, przy każdej okazji kiedy tylko po niego sięgniemy. Niezwykła jest ta możliwość by wszystkie niezwykłe fotografie i kolaże, jakie tę wystawę tworzą oraz klimat jaki jej towarzyszy zabrać ze sobą do domu i w jego zaciszu ponownie cieszyć się ich urokiem. Ta sentymentalna podróż, w jaką zabrali nas autorzy wystawy, w postaci albumu jest wspaniałą pamiątką dla nas i dla przyszłych pokoleń, by podtrzymywać tradycję i nieprzerwanie pobudzać patriotycznego ducha. Warty jest tego Tarnów, w którym żyjemy, pracujemy, tworzymy, bo wszyscy kochamy to miasto.

Te niezwykłe kompozycje artystyczne łączą czas przeszły z teraźniejszym i pokazują jak wiele i jak niewiele zmieniło się w tym mieście. Pokazują życie miasta przedwojennego, spokojnego, tętniącego życiem kulturalnym, handlem, nauką i rozrywką. Na fotografiach zobaczyć można w tym samym czasie, miejscu i przestrzeni – obok dobrze znanych budynków ludzi z tamtej i z tej epoki – twarze sprzed stu lat i te z przed wczoraj… Ulica Krakowska, Wałowa, Lwowska, Plac Kazimierza, Rynek, Żydowska były fotografowane już dawno temu. Wysyłano te fotografie w świat z życzeniami w formie kart pocztowych, by po raz kolejny wróciły do najmłodszego pokolenia niedoszłych adresatów. Tamten sygnał wysłany w zamierzchłej przeszłości staramy się przechwycić teraz i nadać mu współczesny kolor, smak i kształt. Zaskakuje fakt jak nie zmieniły się niektóre miejsca i zaskakujące są również miejsca starego Tarnowa, których już dzisiaj nie ma.

Album dostępny jest w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5 oraz w kinie Marzenie, ul. Staszica 4 w cenie 40 zł. Niebawem będzie go można nabyć również w wybranych księgarniach.

Wystawa „Kocham! TARNÓW” to ponad 70 plansz (format 100 x 70 cm) przenikającego się starego i nowego Tarnowa, które można jeszcze zwiedzać w Galerii TCK do 10 listopada 2008 roku (codziennie z wyjątkiem niedzieli) w godz. od 10 do 18.


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...