Nowe miejsca w Warsztacie
access_time 2008-11-08 17:51:22
Warsztat Terapii Zajęciowej imienia Jana Pawła II w Tarnowie, prowadzony przez Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO, rozszerza swoją działalność. Przy ul. Hodowlanej 6 zostaną utworzone cztery nowe miejsca dla osób niepełnosprawnych od 16. roku życia.

Warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest posiadanie aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do warsztatu terapii zajęciowej. Tego typu dokumenty wydają: Miejski i Powiatowy Zespół Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności w Tarnowie.

Do dyspozycji wszystkich uczestników jest osiem nowocześnie wyposażonych pracowni. Na miejscu pracuje logopeda, psycholog i rehabilitant. Prowadzone są zajęcia na basenie i hipoterapia, organizowane są wyjścia do kina i teatru oraz wycieczki i pielgrzymki do miejsc związanych z Janem Pawłem II. Co miesiąc każdy niepełnosprawny otrzymuje kieszonkowe, czyli trening ekonomiczny. Pieniądze wykorzystuje na własne potrzeby, ucząc się racjonalnego gospodarowania, zachowania w sklepie, w urzędzie pocztowym i w banku.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Szczegółowe informacje są udzielane w Warsztacie przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie lub telefonicznie pod numerem 014 627 35 03.

Komentarze...