Aquapark na Owintarze: kwiecień 2010
access_time 2009-04-01 12:45:40
Czy wiosną 2010 roku będziemy pływać w nowym basenie?

Wiele się o tym nie mówiło, słyszeli to tylko wysocy rangą urzędnicy, dziś sprawa w końcu ujrzała światło dzienne.Wiosną 2010 roku będziemy pływać w nowym basenie.

Choć tak naprawdę basen to tylko jedna z wielu części aquaparku, na budowę którego umowę władze miasta podpiszą jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w najbliższy poniedziałek.

Jedną z firm zainteresowanych budową aquaparku jest duży niemiecki koncern Walter Baum razem z firmą Dywidaz. - Chcemy wybudować nowoczesny kompleks rekreacyjno-komercyjny, w którym można aktywnie spędzać wolny czas - mówi Helmut Kroner, który reprezentuje inwestora.

Umowa przewiduje, że aquapark zostanie oddany do użytku w ciągu 12 miesięcy. Oznacza to, że pierwsi tarnowianie będą mogli skorzystać z nowego centrum sportowo-rekreacyjnego najpóźniej na przełomie kwietnia i maja 2010 roku.

Jak będziemy spędzać czas w nowym obiekcie? Na parterze oprócz basenu znajdą się dwie sale do squasha, sauny i sztuczne lodowisko, które w ciepłej połowie roku będzie pełnić funkcję toru dla rolkarzy. Oprócz tego posilimy się w dwóch punktach gastronomicznych zlokalizowanych przy basenie i lodowisku.

Na pierwszym piętrze będziemy mogli korzystać z centrum fitness i siłowni, solarium i groty solnej. Oprócz tego znajdzie się tam widownia na 300 miejsc, z której będzie można obserwować rozgrywane w basenie zawody i biura administracji.

Ci, którzy zdecydują się przyjechać do aquaparku samochodem, będą mogli zostawić go na jednym z 200 miejsc parkingowych (w tym miejsca dla niepełnosprawnych). Dla autokarów, którymi najczęściej przyjeżdżają grupy szkolne, przewidziano 15 miejsc.

Kontrakt na budowę aquaparku opiewa na kwotę 27,4 mln zł.
Komentarze...