„Ich lepsze jutro” w Sejmie
access_time 2009-04-06 10:17:58
Już po raz drugi podopieczni tarnowskiego Stowarzyszenia „Ich lepsze jutro” pojechali do Sejmu ze swoimi pracami. Trzydniowy kiermasz wzbudził zainteresowanie nie tylko parlamentarzystów, ale także pracowników Sejmu i Senatu. Zebrano ponad 1,5 tys. zł i – zgodnie z wolą niepełnosprawnych – pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wycieczki do Warszawy.

Na stoisku w Domu Poselskim zaprezentowano prace, jakie powstały w Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej i Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej w Tarnowie. – Największą popularnością cieszyły się wielkanocne gniazdka, zające, kartki świąteczne, koszyki z sizalowymi barankami, a także pisanki z masy solnej – mówi Krzysztof Drwal, prezes Zarządu Stowarzyszenia. Wszystkie prace wykonali niepełnosprawni pod kierunkiem terapeutów zajęciowych.

Zakupów dokonali przede wszystkim parlamentarzyści ziemi tarnowskiej. Niepełnosprawnych wsparli: Urszula Augustyn, Barbara Marianowska, Michał Wojtkiewicz, Józef Rojek i Jacek Pilch. Ozdoby chętnie nabywali posłowie ze wszystkich opcji politycznych. Przy stoisku zatrzymała się Nelly Rokita, Tadeusz Ross, Iwona Śledzińska-Katarsińska, Jerzy Fedorowicz, Jerzy Wenderlich czy Marek Biernacki. Stowarzyszenie „Ich lepsze jutro” zachęcało parlamentarzystów do przekazania tej organizacji 1 proc. podatku.

Wyjazd do Warszawy był też okazją do zwiedzenia Sejmu i zapoznania się z pracą posłów – mówi Krzysztof Drwal. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację społeczną podopiecznych Stowarzyszenia. Zgodnie z wolą niepełnosprawnych, środki będą wykorzystane w czasie planowanej kilkudniowej wycieczki do Warszawy.

Po raz pierwszy niepełnosprawni tarnowianie pojechali do Sejmu w grudniu ub.r. z kiermaszem bożonarodzeniowych ozdób. Zyskali sympatię posłów i pracowników parlamentu oraz otrzymali zaproszenie do wzięcia udziału w kolejnych tego typu przedsięwzięciach.


Info: Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro”

Komentarze...