Twój mały grosz - 1% dla Caritas
access_time 2009-01-08 14:01:04
Przekazując 1% podatku dla Caritas diecezji tarnowskiej można pomóc osobom chorym, bezdomnym a także potrzebującym dzieciom. Rozpoczęła się kampania, podczas której Caritas informuje, co konkretnie udało się zrobić dzięki środkom uzyskanym z poprzedniej akcji. W 2008 roku podatnicy podczas rozliczenia się z fiskusem przekazali dla Caritas ok. 920 tys. złotych.

W ramach kampanii informacyjnej przygotowano: bilbordy, plakaty, banery, ulotki i kalendarzyki. Na zdjęciach są konkretne osoby, które korzystają z pomocy Domu dla Bezdomnych w Tarnowie, Hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej oraz dziecko z jednej ze świetlic Caritas. Na ulotce można przeczytać, że dzięki 1% przekazanych podatków m.in. 1620 dzieci otrzymało wsparcie na zimowy i letni wypoczynek, 1050 niepełnosprawnych uczestniczyło w turnusach w ośrodku rehabilitacyjnym, natomiast 39 920 zł przeznaczono na leczenie chorych i 14 738 zł na leki i sprzęt medyczny.

Pieniądze, jakie uda się uzyskać w tym roku, Caritas zamierza przeznaczyć na dofinansowanie działalności Domu dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowie, pomoc osobom starszym, samotnym i pozbawionym samodzielności, pielęgnowanym przez Stację Opieki Caritas w Tarnowie. Zostaną także dofinansowane koszty leczenia i rehabilitacji, zakup lekarstw, specjalistycznego sprzętu medycznego dla chorych. - Pieniądze chcemy także przeznaczyć na na opiekę w Hospicjum św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej, doposażyć Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych, oraz dofinansować działalność świetlic profilaktyczno-opiekuńczych "Lumen", gdzie opieką objętych codziennie jest ponad 200 dzieci - mówi ks. Ryszard Podstołowicz dyrektor diecezjalnej Caritas.

Mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas diecezji tarnowskiej:

lub ->POBIERZ


Sam sposób przekazania 1 % jest taki sam, jak w roku ubiegłym. Na zeznaniu podatkowym PIT w rubryce "Wniosek o przekazanie 1 % podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego należy wpisać nazwę organizacji: Caritas Diecezji Tarnowskiej, jej nr KRS: 0000211791 oraz deklarowaną kwotę (równowartość 1 % należnego podatku).


Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...