AUDIOFEELING – Paweł Kaczmarczyk Quartet w TCK - Rozwiązanie konkursu!
access_time 2009-01-23 12:24:42
W styczniu Piwnice TCK będą gościć jednego z najlepszych i najbardziej cenionych polskich pianistów młodego pokolenia Pawła Kaczmarczyka z kwartetem, w którego składzie wystąpią pierwszoligowi muzycy. Paweł Kaczmarczyk zaprezentuje materiał z osławionej i wielokrotnie nagrodzonej płyty Audiofeeling, która okrzyknięta została Jazzowym Albumem Roku 2007. UWAGA! Rozwiązanie konkursu!

2008 rok w imprezach jazzowych organizowanych przez Tarnowskie Centrum Kultury to sięganie szczytów. Poziom oferowanych imprez jazzowych był bardzo wysoki, a to zobowiązuje do tego, żeby było jeszcze lepiej. Już sam początek Nowego Roku zapowiada się znakomicie, na pewno nie braknie nowych wrażeń i przeżyć muzycznych.

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na koncert jazzowy PAWEŁ KACZMARCZYK AUDIOFEELING QUARTET , 23 stycznia 2009r., godz. 19.30 – Piwnice TCK (Tarnów – Rynek 5)

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w TCK (Tarnów – Rynek 5) od pn-pt w godz. 8.00-18.00.

Skład zespołu:
Pawel Kaczmarczyk - piano, 
Radek Nowicki, Tomasz Grzegorski - tenor saxophone,
Michal Baranski - double bass,
Pawel Dobrowolski, Lukasz Zyta - drums,

„AUDIOFEELING”
Album został nagrany w Studiu Polskiego Radia w Olsztynie. Jego realizatorem jest Ryszard Szmit, a fortepianem zajął się Marek Buczniewicz, przygotowujący instrumenty m. in. dla Keitha Jarretta. „Audiofeeling” zawiera 10 kompozycji Kaczmarczyka, stanowiących przegląd jego zainteresowań i fascynacji. Nie jest to być może muzyka łatwa, odbiega od modnego „smooth jazzu”, za to pokazuje prawdziwe oblicze jazzu, jako sztuki improwizowanej. Podczas sesji w studiu muzycy (Paweł Kaczmarczyk - fortepian, Michał Barański - bas, Paweł Dobrowolski - perkusja, Grzegorz Piotrowski - saksofon, Tomasz Grzegorski - saksofon, Radek Nowicki - saksofon) nie odtwarzali zapisanych partii, ale grali „na żywo”, tworząc na miejscu ostateczny kształt kolejnych utworów. Jest to więc, w pewnym sensie, rejestracja koncertu. Płyta została wytłoczona na złotym nośniku. Takie rozwiązanie gwarantuje nieznaczną poprawę jakości brzmienia w stosunku do aluminiowych dysków i kilkakrotne przedłużenie żywotności krążka.

PAWEŁ KACZMARCZYK Jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych młodego pokolenia, student Akademii Muzycznej w Katowicach, kompozytor, solista i sideman. Występuje w zespole Janusz Muniak Quartet , Adam Kawończyk Quartet , Monty Waters/Kazimierz Jonkisz Energy, Rafał Sarnecki Quintet, New Bone, prowadzi własne zespoły. Otrzymał wiele nagród na festiwalach i konkursach. Wyróżniony stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006). W 2001 założył trio, w składzie: Michał Barański (kontrabas) i Paweł Dobrowolski (perkusja). Zespół czerpie inspiracje z dorobku Herbie Hancocka i Billa Evansa; nie są mu obce koncepcje Brada Mehldaua i Wayne’a Shortera. To muzyka pełna ciepła i wrażliwości, choć nie brakuje w niej elektryzującej dynamiki i awangardowych pomysłów.

W tegorocznym „Jazz Forum” opublikowano wyniki corocznego plebiscytu Jazz Top. To w pewnym sensie ranking muzyków, przegląd sceny jazzowej w Polsce. Paweł Kaczmarczyk wraz ze swym zespołem zajął wysokie miejsce w kategorii Zespól Akustyczny (3, za Quartetem Tomasza Stańki oraz Simple Acoustic Trio). Uznanie zyskał też jako Muzyk Roku, Kompozytor, Pianista (2, za Leszkiem Możdżerem). Najważniejsze wydaję się jednak, że jego debiutancka płyta AUDIOFEELING została uznana Jazzowym Albumem Roku 2007, a on sam po raz czwarty z rzędu zwyciężył w kategorii Nadzieja Roku.
Rozwiązanie konkursu!

Dwuosobowe zaproszenie na koncert otrzymuje:

- Mariola Gmyr.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!.


Szczegóły na plakatach, na www.tck.pl oraz pod nr tel. 014 6 888 888

Komentarze...