Przegląd prasy
access_time 2009-01-16 14:32:33
W dzisiejszym przeglądzie prasy podsumownie tygodnia według lokalnych dodatków do Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego.


Lokalnie

Dziennik Polski 16.01.2009

Jak pisze Dziennik Polski, na początku stycznia na antenie TVP Rzeszów odbyła się emisja programu historycznego pt. "Pierwsze niepodległe - Tarnów". W ostatnich dniach nakręcono kolejny odcinek historycznego programu o Bitwie pod Łowczówkiem. Realizacja filmów wspierana była przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, udział w filmach wzięła także młodzież z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu.
"Pokusa przemycona w pociągu" - artykuł obszernie opisuje nowy sposób przemytu popularny w ostatnim czasie - po zwiększeniu patroli straży granicznej na drogach w głębi kraju (również przez funkcjonariuszy z tarnowskiej placówki), przemytnicy zaczęli nielegalne papierosy i alkohol przewozić w głąb kraju podczas podróży pociągiem. Już kilka razy na dworcu w Tarnowie zatrzymano właśnie takiego rodzaju przemytników. Zwykle wybierają oni pociągu z Przemyśla, jadące przez Tarnów i Kraków.
W lokalnym dodatku do Dziennika znajdziemy także informację o laureatach nagrody "Uskrzydlony 2008", która w tym roku przyznawana jest już po raz 20-ty. W kolumnie sportowej informacje na temat przebiegu III Supersprintu z WOŚP o Puchar Prezydenta Tarnowa.

Gazeta Krakowska 16.01.2009

W Krakowskiej o tym ile kosztuje studniówka w Tarnowie, jakie trendy i zwyczaje panują na tegorocznych balach dla maturzytstów oraz co w studniówce jest najważniejsze.
W dzisiejszym numerze informacja o statystykach wśród wierzących w naszej diecezji. Okazuje się, że ponad 67 procent wierzących chodzi na niedzielną mszę świętą - czytamy. W porównaniu do roku 2007, pobożność tarnowskich diecezjan spadła o 5 %. Mimo to jest to prawdopodobnie najlepszy wynik w Polsce.
Gazeta Krakowska relacjonuje także przebieg finału WOŚP w Tarnowie.

Komentarze...