Harcerski obóz w Szklanej Hucie już po raz 14-ty
access_time 2009-04-20 09:14:39
Harcerze z Hufca Tarnów Związku Harcerstwa Polskiego im. gen. Józefa Bema, przygotowują się do zorganizowania - już po raz 14-ty - letniego obozu harcerskiego w Szklanej Hucie.

Obóz w Szklanej Hucie jest tradycyjnie organizowany nie tylko dla harcerzy, ale również dla młodzieży nie zrzeszonej w wieku 10 – 17 lat – mówi komendant Hufca Tarnów, harcmistrz Maksym Pękosz. – Urokliwe miejsce, w połączeniu z bliskością wielu atrakcji turystycznych Pomorza, jest niewątpliwie jednym z powodów dla których już po raz 14ty organizujemy obóz właśnie tam.

Letni obóz Hufca Tarnów ZHP odbędzie się w dniach 26 czerwiec – 18 lipiec w Stanicy Harcerskiej Róża Wiatrów w Szklanej Hucie (powiat wejherowski, województwo pomorskie).

Prawdziwie pełną harcerską przygodę i typowe harcerskie życie można poznać jedynie na obozach i biwakach, a nie w harcówkach i szkołach, gdzie najczęściej odbywają się zbiórki drużyn. – mówi harcmistrz Maksym Pękosz – Dlatego też gorąco zachęcamy wszystkich, zarówno harcerzy, jak i dzieci i młodzież nie zrzeszoną do udział w obozie, podczas którego każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

W ramach obozu, jego uczestnicy będą mogli poznać czym jest harcerskie życie, praca i zabawa w warunkach obozowych. Ponadto będą spędzali ten czas na aktywnym wypoczynku, w ramach zajęć sportowych i kulturalnych oraz wezmą udział w wycieczkach tematycznych m. in. na Hel i do Gdańska. W planach obozowych nie zabraknie też czasu na plażowanie i „nabywanie” wakacyjnej opalenizny.

Mamy nadzieje, że tak samo jak w latach poprzednich obóz spotka się z dużym zainteresowaniem tak dzieci jak i ich rodziców, gdyż taka forma wypoczynku wakacyjnego, jest bardzo dobrym sposobem nie tylko na oderwanie młodych ludzi od komputerów, ale przede wszystkim do aktywność na świeżym morskim, bogatym w jod powietrzu – przypomina harcmistrz Maksym Pękosz.

Organizatorem obozu jest II Szczep Harcerski „Orlęta” działający przy Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie. Więcej informacji na temat obozu można znaleźć na stronie internetowej Hufca Tarnów ZHP: www.tarnow.zhp.pl


Info: Komenda Hufca ZHP im. gen. Józefa Bema w Tarnowie

Komentarze...