Tarnowskie Centrum Kultury nominowane
access_time 2009-04-23 14:02:00
Dwie propozycje kulturalne Tarnowskiego Centrum Kultury związane z kinematografią znalazły się w gronie nominowanych do 2 Dorocznych Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Polski Instytut Sztuki Filmowej chcąc docenić wysiłki wielu entuzjastów kina, ludzi i organizacji, którzy z wielką pasją i poświęceniem, a czasem wręcz determinacją propagują wiedzę o kinie, podjął inicjatywę ogłoszenia Dorocznych Nagród.

15 kwietnia Kapituła Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w składzie: Piotr Dzięcioł, Andrzej Goleniewski, Dorota Kędzierzawska, Krzysztof Krauze, Włodzimierz Niderhaus, Jacek Rakowiecki, Agnieszka Odorowicz, Sławomir Salamon, Bożena Janicka, Łukasz Maciejewski, Piotr Kotowski, Grażyna Grabowska, Jan Dworak, Joanna Kos-Krauze zdecydowała o przyznaniu nominacji w 11 kategoriach. Wśród nich znalazły się dwie imprezy Tarnowskiego Centrum Kultury.

W kategorii „Krajowe wydarzenie filmowe” nominowana została 22 Tarnowska Nagroda Filmowa – Festiwal wybranych polskich filmów fabularnych, natomiast w kategorii „Edukacja młodego widza” znalazła się Akademia Filmowa, cyklu wykładów i spotkań z twórcami poświęconych kinematografii polskiej.

Doroczne Nagrody PISF przyznawane są za wyróżniającą się działalność w dziedzinie upowszechniania kultury filmowej. Pierwsza edycja obejmowała swoim zasięgiem wydarzenia, które miały miejsce w 2006 i 2007 roku. Wówczas dostrzeżono i nominowane zostały 2 edycje (20 i 21) Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Uroczystość ogłoszenia zwycięzców i wręczenia nagród odbędzie się 4 maja br. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.pisf.pl.


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...