Wernisaż wystawy „Kulturalna Małopolska cykl plakatów Ewy Natkaniec”
access_time 2009-07-06 17:08:49
Rozpoczyna się drugi tydzień wakacji, alternatywą dla wypoczynku na świeżym powietrzu niech będzie wizyta w galerii Tarnowskiego Centrum Kultury, gdzie już od 9 lipca będzie można oglądać wystawę plakatów Kulturalna Małopolska, cykl promocyjno-informacyjny autorstwa Ewy Natkaniec, który już od ponad dwóch lat gości na ulicach miast całej Małopolski.

Wernisaż z udziałem autorki odbędzie się 8 lipca o godzinie 18.00 w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury, Rynek 5. Wystawa prezentowana będzie od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-18.00 (z wyłączeniem świąt) i potrwa aż do ostatniej soboty wakacji tj. 29 sierpnia.

Na wystawę składa się 31 plansz z plakatami. Każdy z nich promował życie kulturalne i najciekawsze wydarzenia naszego regionu, w danym miesiącu na przestrzeni lat 2007, 2008, do lipca 2009. Plakaty te to wysmakowane i w każdym szczególe dopracowane przez autorkę niezwykłe prace, które przykuwają wzrok i intrygują, a które ogromnie nas zachwyciły, skłaniając do zebrania ich w całość i pokazania w formie wystawy KULTURALNA MAŁOPOLSKA. Dowodem wyjątkowości tych prac jest również uhonorowanie tego cyklu pierwszym miejscem w konkursie Złote Formaty na Festiwalu Promocji Miast i Regionów w 2008 r., który organizowany jest przez grupę Ströer. Pierwszą nagrodę na tymże festiwalu zdobył również Zarząd Województwa Małopolskiego za kampanie billboardową „Małopolska na zawsze” w 2009 roku, a plakat, który w tym konkursie został uznany za najlepszy będzie można również zobaczyć na naszej wystawie.

Autorką prezentowanych plakatów jest Ewa Natkaniec, niezależny grafik, zajmujący się oprawą graficzną wydarzeń kulturalnych, fotografią i projektowaniem plakatów. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Politechnico Di Milano na wydziale Industrial design. Współpracowała z wieloma agencjami reklamowymi w Warszawie. Jednak od jakiegoś czasu, jako niezależny grafik, związana jest z Zarządem Województwa Małopolskiego i tworzy oprawę graficzną dla wydarzeń kulturalnych w Małopolsce.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Tarnowskiego Centrum Kultury www.tck.pl lub pod numerem telefonu (014) 6 888 888. Na wystawę wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...