Kolejni pseudokibice zatrzymani - Policja zapowiada walkę z chuligaństwem
access_time 2009-06-17 09:51:35
Zero tolerancji dla stadionowych chuliganów i zdecydowaną walkę z pseudokibicami zapowiedział po ostatnim incydencie na stadionie Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Zbigniew Ostrowski. Konsekwencją tego są kolejne zatrzymania pseudokibiców Unii Tarnów, którzy po przegranym meczu tarnowskiej drużyny piłkarskiej z Hutnikiem Kraków, zaatakowali policjantów czuwających nad bezpieczeństwem uczestników imprezy.

Przypomnijmy do zdarzenia doszło wieczorem 31 maja. Grupa kilkudziesięciu chuliganów chcąc przedostać się do kibiców zwycięskiej drużyny Hutnika obrzuciła policjantów kamieniami, butelkami i kostką brukową. Czterech spośród nich zostało rannych. Bezpośrednio po tym zdarzeniu zatrzymano 18 pseudokibiców, 12 usłyszało zarzuty.

Przedwczoraj w godzinach rannych grupa policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zapukała do drzwi kolejnych osób. Zatrzymano 8 osób, w tym 5 nieletnich. Wszyscy oni są mieszkańcami Tarnowa i mają od 15 do 18 lat. Dorośli usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy i udziału w zbiegowisku publicznym. W dniu wczorajszym zostali doprowadzeni do tarnowskiej Prokuratury Rejonowej w wnioskami o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych. Sprawą nieletnich zajmie się Sąd Rodzinny.

Nad sprawą zamieszek na stadionie Unii Tarnów pracuje w tarnowskiej Komendzie powołana przez Komendanta Ostrowskiego specjalna grupa „kryminalnych”. Wczorajsze zatrzymania nie są ostatnimi, planowane są kolejne.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...