Wyjazd do Ostrowa
access_time 2009-06-26 09:13:57
Już w najbliższą niedzielę tarnowska Unia zmierzy się na torze w Ostrowie z miejscowym KM Lazur Ostrów. Początek spotkania o godzinie 17.00.


Sternicy klubu z Ostrowa stworzyli bardzo ciekawy zespół - w składzie ciężko znaleźć "wielkie" nazwiska, a trzonem drużyny są doświadczeni obcokrajowcy i młodzi, utalentowani zawodnicy znad Wisły. Liderem Ostrowa jest Daniel Nermark. Jak podaje portal PrzeglądŻużlowy.pl Szwed nie pomoże swojej drużynie w walce o ligowe punkty, ponieważ nie powrócił jeszcze do pełni sił po kontuzji. Podczas nieobecności Nermarka ciężar zdobywania punktów spadnie przede wszystkim na trójkę zawodników: Karola Ząbika, Chrisa Harrisa i Roberta Miśkowiaka. Młody torunianin zaczyna odbudowywać formę sprzed dwój sezonów, kiedy to był ważnym ogniwem drużyny z grodu Kopernika. Swoją dyspozycję stabilizuje także Miśkowiak, który wprawdzie czasem zawodzi na wyjazdach, jednak na torze w Ostrowie "wykręcił" dotychczas średnią powyżej 2 punktów na bieg. Zdecydowanie więcej trener Stachyra może wymagać od Anglika, który pomimo przyzwoitej średniej nie prezentuje poziomu, jakiego można się spodziewać po uczestniku cyklu Grand Prix. Skład uzupełni Patryk Pawlaszczyk i Adrian Gomólski - obaj zawodnicy w ostatnim czasie zanotowali upadki i dopiero w tym tygodniu wznowili treningi.

Skład personalny Jaskółek pozostał bez zmian. Trener Jankowski zdecydował się jednak na małe przemieszanie par. Sebastian Ułamek będzie startował w parze z Jesperem Monbergiem, a Janusz Kołodziej z Szymonem Kiełbasą. Bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje się być ustawienie Janusza z tarnowskim juniorem - w latach 2004-2006 Koldi dostał bezcenną lekcję jazdy w parze od Tomasza Golloba. Teraz to on będzie mógł przekazać swoją wiedzę i doświadczenie Szymonowi, a kibicom tarnowskim pozostaje liczyć na to, że przywiozą równie wiele zwycięstw jak para Gollob - Kołodziej. Skład uzupełnią: Piotr Świderski i Bjarne Pedersen.

Przed sezonem wydawało się, że będzie to jedno z najcięższych spotkań dla Unii w bieżącym sezonie. Aktualnie Ostrów zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, co jest skutkiem słabszej dyspozycji niektórych zawodników. Jaskółki dotychczas nie doznały goryczy porażki, jednak nie należy zapominać o potencjale, jaki tkwi w drużynie KM-u. Czy Unia zdobędzie kolejne punkty? Dowiemy się już w niedzielę!

Awizowane składy:

Unia Tarnów:
1. Sebastian Ułamek
2. Jesper B. Monberg
3. Piotr Świderski
4. Bjarne Pedersen
5. Janusz Kołodziej
6. Szymon Kiełbasa

KM Lazur Ostrów:
9. Adrian Gomólski
10. Daniel Nermark
11. Robert Miśkowiak
12. Chris Harris
13. Karol Ząbik
14. Patryk Pawlaszczyk
15. Nicolai Klindt
16. Daniel King


Info: ŻSSA Unia Tarnów

Komentarze...