Tarnów i region podtopiony (FOTO)
access_time 2009-06-27 08:30:41
Po nocnych opadach deszczu i gwałtownych burzach Tarnów i region są "podtopione". Zalane wiadukty i ulice w Tarnowie i woda w piwnicach to jest to, co zastali rano mieszkańcy i osoby, które próbowały wjechać do Tarnowa. Czekamy na wasze komentarze, które miejsca są podtopione i nieprzejezdne.

Zalany jest m.in. wiadukt na ul. Tuchowskiej - znak zakazu ruchu postawiony jest już na wysokości "Czakramu". Jadąc ulicą Krakowską obok dworca PKS zastaniemy kompletnie nieprzejezdną drogę pod wiaduktem - samochody poruszają się bocznymi chodnikami.

W regionie w wielu miejscach z brzegów wystąpiła rzeka Biała. Deszcz i woda były na tyle silne, że często zmyty został asfalt z nawierzchni jezdni, na drogach utworzyły się koleiny.

Złą wiadomością jest to, że ciągle pada.


Urząd Miasta informuje: (godz.9.30)

Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego w Tarnowie informuje, że ze względu na podtopienia niektórych dróg w mieście Tarnowie, drogi miejskie mogą być nieprzejezdne. W związku z powyższym prosimy o korzystanie z obwodnic, jak również o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności oraz podporządkowanie się poleceniom osób kierujących akcją.

Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała od wczesnych godzin porannych osobiście monitoruje sytuację w terenie.

Kolejna informacja z Urzędu Miasta

W nocy i nad ranem mieszkańcy, wraz ze służbami reagowania kryzysowego, walczyli z żywiołem m.in. przy ul. Przemysłowej, Monopolowej, Do Huty, Rzecznej, Spytki, Nadbrzeżnej Dolnej, Al. Tarnowskich, Tuwima, Zamkowej, Św. Wojciecha, Pracy i Mostowej.

Sztab kryzysowy pracuje pełną parą. Mieszkańcy, którzy potrzebują pomocy powinni dzwonić do Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod numery telefonów 688 27 29, 688 27 30 lub 688 27 31. Przygotowano worki z piaskiem, osoby, które nie mają własnego transportu, mogą poprosić o ich dostarczenie.

Są utrudnienia w komunikacji miejskiej, niektóre drogi mogą być nieprzejezdne.Zdjęcia: Kamil Zyznar (kamilzyznar@tarnow.net.pl)

Komentarze...