W powiecie nadal drogi są nieprzejezdne
access_time 2009-06-29 13:17:52
W powiecie tarnowskim nadal obowiązuje alarm powodziowy. Podwyższony stan wód utrzymuje się na Żabnicy oraz potoku Kisielina w gminie Radłów. O 80 cm przekroczony jest stan ostrzegawczy na Białej w Koszycach Wielkich w gminie Tarnów. Informacja, gdzie w powiecie jest problem z przejazdem.

Nadal są utrudnienia na drogach powiatowych – kilka z nich jest nieprzejezdnych, na innych są spore utrudnienia.

Nieprzejezdne drogi powiatowe:

- Tuchów- Pleśna wzdłuż rzeki Białej w miejscowości Łowczówek,
- Wola Rzędzińska - Pogórska Wola na granicy Pogórskiej Woli i Wałek,- z najnowszych informacji - trasa ta jest już przejezdna
- droga w miejscowości Breń w kierunku miejscowości Lipiny.

Na drodze Skrzyszów - Łękawka- Łękawica mogą poruszać się tylko pojazdy do 3,5 tony ze względu na oberwania drogi.

Kolejna informacja - na godz. 13.30

Na 30 mln zł szacowane są obecnie straty na drogach, którymi zarządza powiat tarnowski. Nieprzejezdne są obecnie dwie drogi - udało się bowiem usunąć uszkodzenia w Pogórskiej Woli i tamta trasa jest już otwarta dla kierowców.

Najbardziej zniszczone są drogi w gminie Skrzyszów, przez który przeszła ogromna fala powodziowa na Wątoku. M.in. na drodze Skrzyszów - Łękawka- Łękawica mogą poruszać się tylko pojazdy do 3,5 tony ze względu na liczne oberwania trasy i zwężenia jezdni.

Woda dokonała również wielkich zniszczeń w gminie Wojnicz, Pleśna, Zakliczyn. Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg cały czas pracują na drodze Tarnów-Ryglice, która w kilku miejscach zagrożona jest osuwiskami. Robią wszystko, aby asfalt nie został zerwany przez poruszającą się ziemię. Nadal nie można przejechać trasą powiatową Tuchów- Pleśna wzdłuż rzeki Białej w miejscowości Łowczówek.

Natomiast dobra wiadomość jest taka, że drogowcom udało się usunąć uszkodzenia na drodze Wola Rzędzińska - Pogórska Wola na granicy Pogórskiej Woli i Wałek. Trasa jest już przejezdna, ale trzeba na niej ograniczyć prędkość.

Prawdopodobnie w środę lub w czwartek będzie można już przejechać drogą powiatową w Brniu w gminie Lisia Góra, w kierunku miejscowości Lipiny. Na miejscu pracuje już ekipa remontowa, która stara się, aby ruch na drodze został jak najszybciej przywrócony.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...