Spotkanie z autorem książki „Wariacje istnieniowe. O ontologii poetyckiej Bolesława Leśmiana”
access_time 2009-11-12 13:49:55
13 listopada (piątek) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie odbędzie się spotkanie promujące książkę „Wariacje istnieniowe. O ontologii poetyckiej Bolesława Leśmiana” autorstwa dr Michała Nawrockiego, wykładowcy Zakładu Filologii Polskiej.

Podczas spotkania będzie okazja wysłuchać wprowadzenia, które wygłosi prof. dr hab. Stanisław Jaworski, znany i ceniony historyk literatury polskiej. Komentarz autorski będzie wprowadzeniem do rozmowy o książce i poezji Bolesława Leśmiana. Ponadto, podczas promocji, przedstawicielom bibliotek publicznych Tarnowa i okolic zostaną przekazane darmowe egzemplarze publikacji.

Spotkanie odbędzie się 13 listopada (piątek), o godz. 16.00 w sali A120 (budynek główny), PWSZ w Tarnowie. W trakcie spotkania będzie możliwość dokonania zakupu książki w promocyjnej cenie 15 zł.

Michał Nawrocki – informacja biograficzna

Dr Michał Nawrocki, 35 lat. Ukończył filologię polską na UJ, doktoryzował się w roku 2005. Autor kilkudziesięciu artykułów, szkiców i recenzji publikowanych między innymi na łamach „Dekady Literackiej” i „Tygodnika Powszechnego”. Autor dwóch powieści „Kości aniołów” oraz (opublikowanej pod pseudonimem Robert Wagner) „Czarnej tęczy”. Współautor (wraz z prof. dr. hab. Marianem Stalą) podręcznika dla szkół ponadgimnazjalnych: „Pozytywizm”, autor rozdziału o literaturze polskiej po roku 1956 w podręczniku „Literatura polska po roku 1945” prof. dr hab. Marty Wyki, współautor dziesięciotomowej „Historii Literatury Polskiej”. Autor książki o poezji Stanisława Grochowiaka pt. „Tego się naucz każdy, kto dotykasz próżni”. Obecnie przygotowuje tom szkiców o poezji polskiej XX i XXI wieku pt. „Okrucieństwo i czułość”, którego wydanie planowane jest na rok 2010.

Dr Nawrocki mieszka w Tarnowie, od roku 1999 związany z tarnowską PWSZ, gdzie zatrudniony jest na stanowisku starszego wykładowcy. „Wariacje istnieniowe” to poświęcona poezji Bolesława Leśmiana rozprawa, na podstawie której dr Nawrocki w przyszłym roku zamierza uzyskać habilitację.

Komentarze...