"Wariat i zakonnica" w Mościckim Centrum Kultury (16 listopada)
access_time 2009-11-12 14:24:06
Jeden z największych sukcesów Teatru STU i teatru polskiego w ogóle. Ze względu na wielki staż - spektakl niezwykły, cieszący się niesłabnącym sukcesem wśród widzów. Niezwykła i intrygująca realizacja dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza powoduje, że kolejne pokolenia chcą oglądać ten legendarny już spektakl.

Czarna komedia Witkacego, rozbawi wszystkich, w szczególności zagorzałych fanów suspensu w stylu angielskim. Szalony poeta Walpurg, temperamentna zakonnica Anna, nieobliczalny doktor Burdygiel - czyli namiętność i zbrodnia w magicznej aurze szpitala psychiatrycznego. A wszystko spowite w rytm obłędnego tanga.

Na scenie miota się puszysty wariat (Dariusz Gnatowski), zadając pytania i bawiąc prostymi na pozór rozwiązaniami. I choć być może zakonne prawdy nie powodują gwizdów i mniej osób zwraca dziś uwagę aluzje wymierzone w modną w latach dwudziestych filozofię Freuda, wciąż gdzieś tam zawieszone jest pytanie, kogo dziś uznajemy za wariata, co uchodzi za „normalne”, co jest prawdziwsze: emocje czy fakty?

Małopolskie Wieczory Teatralne w MCK

„Wariat i zakonnica” Teatr STU

Reżyseria: Krzysztof Jasiński
Muzyka: Jan Kanty Pawluśkiewicz
Obsada: Dariusz Gnatowski, Lidia Lubińska, Maja Barełkowska, Andrzej Róg, Włodzimierz Jasiński, Dariusz Starczewski, Marek Karpowicz, Dariusz Tomaszewski
Termin: 16 listopada 2009 r., godz. 19.00
Miejsce: Duża Scena MCK
Bilet: 45 zł

Rezerwacja: (014) 633 46 21


Info: Mościckie Centrum Kultury / www.mck.tarnow.pl

Komentarze...