"Pokochajmy braci mniejszych" - finał akcji
access_time 2009-11-14 12:07:36
Młodzieżowe Centrum Samorządności działające przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie, z okazji Miesiąca Dobroci dla Zwierząt w dniach 5, 6, i 9 listopada zorganizowało akcję pod hasłem „Pokochajmy braci mniejszych”. Celem tego projektu, było m.in. uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę realizowania w okresie zimowym dożywiania porzuconych psów, kotów.

Akcję była adresowana w szczególności do samorządów uczniowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Cieszymy się, że na nasz apel, szybko zareagowały Samorządy Uczniowskie kilku tarnowskich szkół i zainicjowały w poszczególnych klasach dobrowolną zbiórkę karmy dla psów i kotów. Warto zaznaczyć, że do udziału w naszej akcji włączyli się również indywidualnie, mieszkańcy Tarnowa, którzy zasugerowali by akcję jeszcze raz powtórzyć w m-cu styczniu 2010.

”Z wielką radością oznajmiamy, że mimo krótkiego okresu zbiórki, ogółem zebraliśmy ok. 850 kg karmy dla psów i kotów.” - mówią uczestnicy i organizatorzy akcji.

W dniu 10 listopada w imieniu ofiarodawców - karma przekazana została do Azylu Psów oraz do tarnowskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Serdecznie podziękowania kierujemy do Samorządów Szkolnych oraz sponsorów – mieszkańców Tarnowa. którzy spontanicznie włączyły się do akcji –udzielając pomocy Braciom Mniejszym..

Na specjalne wyróżnienie zasługują szkoły: SP nr 2, 3, 5, 10, 11,15,17, Społeczna Szkoła Podst. nr 1, Gimnazjum nr 4, 8, 10, Społeczne Gimnazjum, LO Językowe, II LO, IV LO, ZSEG, ZSTZ oraz Młodzieżowa Rada Miasta Tarnowa. Serdecznie podziękowania za zorganizowanie nieodpłatnego transportu karmy, kierujemy do Pana Jakuba Wilka.


Info: Organizatorzy akcji / koordynator: mgr Stanisław Olszówka

Komentarze...