Tarnów ma swoją Gwiazdę!
access_time 2009-11-16 09:21:48
Laura Lasota (6 lat) z tarnowskiego Pałacu Młodzieży została laureatką konkursu organizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii Happy Hippo Talent Show "Gwiazdą Pragnę Być".

Laura na co dzień szlifuje swój talent w Pracowni Wokalnej Pałacu Młodzieży, pod opieką Małgorzaty Boruch. Nagrodą dla młodziutkiej gwiazdy jest uczestnictwo w tygodniowym szkoleniu w Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie, roczne stypendium na opłacenie muzycznych zajęć pozalekcyjnych w wysokości 3000 zł oraz nagranie profesjonalnego teledysku, który będzie emitowany w wielu dziecięcych stacjach telewizyjnych. Nagrodzony został także Pałac Młodzieży, który otrzymał 3000 zł z przeznaczeniem na wyposażenie dowolnej pracowni.

Pomysłodawcy projektu poszukiwali najmłodszych talentów muzycznych w stu miastach naszego kraju. Na przesłuchania w całej Polsce zgłosiło się ponad 1500 dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Jeden z castingów odbył się w połowie października w tarnowskim Pałacu Młodzieży. Mimo niesprzyjającej pogody w konkursowe szranki stanęło wówczas kilkadziesiąt dzieci z całego regionu. Miały one możliwość wykonania jednej z trzech konkursowych piosenek. Taśmy z tarnowskimi nagraniami trafiły następnie do Warszawy, gdzie zostały ocenione przez profesjonalne jury, w którym zasiadał między innymi znany kompozytor i były lider zespołu Various Manx - Robert Janson. Obok Laury Lasoty w "złotej czwórce" znaleźli się także młodzi piosenkarze z Gdyni, Warszawy i Zielonej Góry.

Dodajmy, iż tarnowski casting nie był jedyną okazją do sprawdzenia swych umiejętności w tym konkursie. Istniała bowiem możliwość indywidualnego nadsyłania nagrań bezpośrednio do Warszawy. Z tej formy skorzystała między innymi Marta Cholewa, która również jest uczestniczką zajęć wokalnych w tarnowskim Pałacu Młodzieży. Znalazła się ona w gronie 20 najlepszych młodych wokalistek w Polsce.

A póki co, już 5 grudnia, w warszawskich Złotych Tarasach Wielki Finał Happy Hippo Talent Show - Gwiazdą Pragnę Być, na którym odbędzie się prezentacja teledysków z udziałem zwycięzców.

Laurze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Komentarze...