Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich przyjmuje Interesantów w Tarnowie
access_time 2009-07-30 15:32:11
W dniu 31 lipca 2009 r. mieszkańcy Tarnowa będą mieli możliwość, spotkania się z przedstawicielami Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. W godzinach od 9.00 do 17.00 będą przyjmować Interesantów w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Tarnowie, przy ulicy Goldhammera 3.


Każdy zainteresowany, mający poczucie, że jego prawa i wolności obywatelskie zostały naruszone, będzie mógł się spotkać osobiście z dyżurującymi przedstawicielami Biura RPO, uzyskać informacje w swojej sprawie oraz złożyć skargę do Rzecznika Praw obywatelskich celem jej zbadania.

Przyjęcia Interesantów w Tarnowie odbywają się w ramach wyjazdów terenowych przedstawicieli Rzecznika Praw Obywatelskich, którzy poprzez taką formę kontaktu ułatwiają mieszkańcom poszczególnych miast bezpośrednie spotkanie i możliwość przedstawienia swoje sprawy.

W roku 2006, przebywający w Tarnowie przedstawiciele RPO, przyjęli aż 381 osób. Ta liczba pokazuje, jak wielu mieszkańców postanowiło zgłosić swoje sprawy i problemy, do Rzecznika Praw Obywatelskich. Dotyczyły one przede wszystkim: zabezpieczenia społecznego, funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, przewlekłości postępowań sądowych, środków odwoławczych w ramach poszczególnych postępowań, oraz spraw mieszkaniowych, pracowniczych i w dalszej kolejności spraw z zakresu prawa cywilnego, podatkowego i działalności gospodarczej.

Również w tym roku, spodziewać się można dużego zainteresowania mieszkańców Tarnowa możliwością spotkania z przedstawicielami Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, dlatego serdecznie zachęcamy do upowszechnienia tej informacji przez Państwa Redakcję, tak aby jak była poinformowana o możliwości bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami RPO.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela: Wydział Komunikacji Społecznej Biura Rzecznika Praw Obywatelskich: 22 55 17 958


Info: Biura Rzecznika Praw Obywatelskich

Komentarze...