Powiat tarnowski: wygodny, bezpieczny chodnik w Ostrowie
access_time 2009-07-28 13:51:28
Mieszkańcy Ostrowa w gminie Wierzchosławice będą mogli korzystać z nowego chodnika biegnącego wzdłuż drogi powiatowej. Jadąc w kierunku Tarnowa - po prawej stronie – drogowcy przygotowali wygodne pobocze, z którego na pewno zadowoleni będą piesi oraz rowerzyści.


- Nowy chodnik do efekt dobrej współpracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie z Urzędem Gminy w Wierzchosławicach. Wójt Wiesław Rajski zdecydował, że jego samorząd dołoży do tej inwestycji 50 tys. zł. Powiat sfinansował budowę w wysokości 60 tys. i tak za 110 tys. zł powstał 705 metrowy odcinek nowego pobocza – podkreśla odpowiedzialny za inwestycje drogowe Adam Szpak, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

Zdaniem Kazimierza Zająca, radnego powiatu tarnowskiego, z nowego chodnika na pewno korzystać będą rowerzyści, którzy dojeżdżają do pracy np. w tarnowskich Azotach. – To bezpieczne i wygodne połączenie gminy Wierzchosławice z miastem. Jestem przekonany, że również mieszkańcy Tarnowa będą z niego korzystać wybierając się chociażby na weekendową wycieczkę do naszej pięknej gminy – uważa K. Zając.

Bezpieczni będą także ludzie korzystający z komunikacji zbiorowej. Przy okazji budowy chodnika wyremontowano również zatokę autobusową w Ostrowie.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...