Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej
access_time 2009-07-31 16:47:36
Pojedynek Unii Tarnów z PSŻ Poznań odbędzie sie w niedzielę (2 sierpnia)o godzinie 18.00. Do składu tarnowskich Jaskółek powraca Sebastian Ułamek.


Już w najbliższą niedzielę o godzinie 18 na tarnowskim torze odbędzie się spotkanie pomiędzy Unią Tarnów a PSŻ-em Poznań. Będzie to ostatnie spotkanie rundy zasadniczej, którego charakter będzie stricte prestiżowy - Jaskółki już dawno zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli, a Skorpiony w ostatnim czasie przypieczętowały miejsce w czołowej szóstce.

Dla drużyny z Wielkopolski utrzymanie się w I lidze po utracie Adama Skórnickiego podczas okresu transferowego jest dużym sukcesem. Trener Poznania wystawił na niedzielny mecz najlepszy skład. Najsilniejszymi punktami drużyny są: Rafał Trojanowski, Norbert Kościuch i Mateusz Szczepaniak. W kratkę spisują się Zbigniew Suchecki i Łukasz Jankowski. Skład Skorpionów uzupełni Grzegorz Stróżyk.

Do składu Unii wraca po kontuzji Sebastian Ułamek. Zawodnik zapewnia, że uraz jest dobrze zaleczony i nie przeszkadza mu w jeździe. Także dla Bjarne Pedersena niedzielne spotkanie będzie pierwszym po kilkudniowej przerwie. Duńczyk odczuwał skutki ostatnich upadków w lidze angielskiej. Niespodzianką jest brak w awizowanym zestawieniu Jespera Monberga, którego miejsce w składzie zajmie Peter Juul Larsen. Skład uzupełni Janusz Kołodziej i Piotr Świderski, a także Jakub Jamróg, który wystąpi z numerem 14.

Niedzielny pojedynek będzie walką Dawida z Goliatem. Dla Unii liczy się tylko powrót do Ekstraligi, a zawodnicy PSŻ swój cel - utrzymanie w lidze - już uzyskali. Nie można jednak zapominać, że żużel jest sportem, w którym każdy bieg może przynieść niespodziewane rozwiązanie. Czy będzie tak tym razem? O tym przekonamy się już za kilka dni.

PSŻ Poznań:

1.Norbert Kościuch
2.Łukasz Jankowski
3.Zbiegniew Suchecki
4.Mateusz Szczepaniak
5.Rafał Trojanowski
6.Grzegorz Stróżyk

Unia Tarnów ŻSSA:

9.Sebastian Ułamek
10.Peter Juul Larsen
11.Piotr Świderski
12.Bjarne Pedersen
13.Janusz Kołodziej
14.Jakub Jamróg

Tuż przed rozpoczęciem spotkania Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, znany ze swej pasji do czarnego sportu, zamierza uhonorować Janusza Kołodzieja, który niedawno stanął na podium Mistrzostw Polski i wywalczył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Zawodnik tarnowskich "Jaskółek" otrzyma mocno widoczny prezent - niespodziankę.
A wszystko to przed rozpoczęciem meczu, w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia, o 18.00.


Info: ŻSSA Unia Tarnów

Komentarze...