Przegląd prasy
access_time 2009-08-05 16:30:28
Dzisiejszy przegląd prasy lokalnej. Skrót tego o czym możemy przeczytać w Gazecie Krakowskiej, Dzienniku Polskim oraz tygodniku TEMI.


Gazeta Krakowska 5.08.2009

W tarnowskim dodatku znajdziemy informację o wczorajszym fałszywym alarmie bombowym w sądzie. Wejście do obiektu było odgrodzone, policjanci z psem tropiącym zaczęli przeszukiwać obiekt. Osób z budynku nie ewakuowano, alarm okazał się fałszywy.
W artykule "Nasza tradycja: pić i jechać" czytamy o wciąż alarmujących statystykach dotyczących pijanych kierowców w naszym regionie. Jak pisze Krakowska, tylko w lipcu tarnowscy policjanci zatrzymali ponad stu pijanych kierowców. Policjanci przypominają, że winni są nie tylko pijący siadający za kierownicą, lecz osoby, które z takim kierowcą podróżują i zezwalają na jazdę innym po pijanemu.

Dziennik Polski 5.08.2009

W dzisiejszym Dzienniku Polskim znajdziemy informacje o konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta, a dotyczącym wyglądu tarnowskiej "Kapłanówki". Obecnie jest to plac handlowy, lecz w przyszłości możliwe jest, że na tych terenach powstanie centrum administracyjne Tarnowa. Uczestnicy ogłoszonego konkursu mogą liczyć na nagrody o sporej wartości.
Jak podaje Dziennik, w Tarnowie Straż Miejska nie będzie na razie używała paralizatorów, gdyż nie zaplanowano jeszcze ich zakupu. Jak czytamy, komenda Straży Miejskiej nie uważa by używanie paralizatorów było koniecznością. To nowelizacja ustawy o strażach gminnych zezwoliła ostatnio na używanie paralizatorów przez takie służby jak np. Tarnowska Straż Miejska.

TEMI 5.08.2009

W artykule "Jak wyglądają portfele tarnowian" autorka próbuje zanalizować średnie zarobki mieszkańców Tarnowa. Okazuje się, że średnia pensja w naszym regionie to 3035,57 zł natomiast np. w woj. mazowieckim miesięcznie średnie zarobki brutto wynosiły 4317,75 zł. Tak na prawdę jednak, zwykli pracownicy w małych firmach zarabiają dużo mniej. Ciężka sytuacja na rynku pracy, często spowodowała redukcję etatów. Oprócz tego mało kto spodziewa się podwyżek płac, niektórzy się martwią ich obniżeniem.
W tygodniku poruszono również problem zbyt wysokich temperatur panujących w autobusach miejskich podczas ostatnich upałów. Pasażerowie narzekali na stare autobusy, bez otwieranych szyb, nawiewó, nie mówiąc już o klimatyzacji. MPK zapewnia, że większość autobusów bez klimatyzacji została zaopatrzona w uchylne okna oraz dodatkowe wiatraki.
Temi informuje o coraz mniejszej ilości posiadaczy broni gazowej w Tarnowie i regionie. Do 1999 roku wydano w tarnowskim ok. 4 tysięcy pozwoleń na broń, natomiast według Policji 80 procent z tych osób broń już oddało. Spowodowane jest to kosztownymi badaniami, które co pięć lat zmuszeni są odbywać właściciele broni.

Komentarze...