Zatrzymali bus skradziony 10 lat temu
access_time 2009-08-07 18:05:16
6/7 sierpnia funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Lipnicy Wielkiej na Orawie, pełniący w nocy (6/7 sierpnia) służbę graniczną w rejonie miejscowości Chyżne w pobliżu granicy polsko-słowackiej, zatrzymali do kontroli drogowej bus marki mercedes, udający się z pasażerami do Włoch. Zatrzymany pojazd należał do firmy przewozowej z powiatu tarnowskiego.

Mjr SG Marek Jarosiński, rzecznik komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu opisuje zdarzenie: Strażnicy graniczni w wyniku kontroli dokumentów kierowcy i pojazdu ustalili, że bus, zarejestrowany w Polsce, będący we władaniu polskiej firmy przewozowej z powiatu tarnowskiego, widnieje w bazie Unii Europejskiej samochodów poszukiwanych jako skradziony przed 10 latami w Hiszpanii. Kierowca autokaru był tym oczywiście zaskoczony, a powiadomiony o tym właściciel firmy i autokaru był również zdziwiony, bo kupił go w dobrej wierze już wiele lat temu, nie podejrzewając niczego.

Bus, mimo upływu około 10 lat od kradzieży, nadal ma niemałą wartość, bo jest ona oceniana na 60 tysięcy złotych. Oczywiście pojazd został zatrzymany, pasażerowie musieli z niego wysiąść i czekać na inny autokar, który został podstawiony przez firmę przewozową. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.


Info: Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu

Komentarze...