Pierwszy mecz fazy Play Off
access_time 2009-08-08 19:24:43
Już w niedziele tarnowskie Jaskółki wybierają się na wyjazdowe spotkanie do Rybnika. Pojedynek z miejscowymi Rekinami będzie pierwszym meczem w rundzie Play Off


Unia jest zdecydowanym faworytem do awansu do Ekstraligi, jednak zawodnicy ROw-u niejednokrotnie pokazali w tym sezonie, że nie można ich lekceważyć.

W rundzie zasadniczej RKM przegrał z Unią 31-59. Łatwa wygrana tarnowian była sporym zaskoczeniem, ponieważ Rybnik okazał się czarnym koniem pierwszej części sezonu. Z każdym następnym meczem zawodnicy ROW-u spisywali się coraz słabiej i ostatecznie zajęli szóstą lokatę w ligowej tabeli.

Gospodarze przystąpią do tego spotkania osłabieni brakiem Denisa Gizatullina, który broni barw Turbiny Bałakowo w swojej rodzimej lidze. Trener Adam Pawliczek może liczyć przede wszystkim na dwójkę zawodników - Mariusza Węgrzyka i Ronniego Jamrożego. Pierwszy z nich jest najrówniej spisującym się zawodnikiem ROW-u, a drugi wspiera go w każdym spotkaniu. Gdyby nie kontuzja Jamrożego w połowie sezonu, Rekiny mogłyby zająć jeszcze wyższe miejsce w tabeli. Zdecydowanie poniżej oczekiwań spisują się dwaj byli jeźdźcy Unii: Marcin Rempała i Paweł Hlib, którzy w rewanżowym spotkaniu na torze w Tarnowie zapomnieli co oznacza słowo ambicja i kilkakrotnie nie ukończyli wyścigów z powodu "defektów".

W awizowanym składzie Unii brakuje Jespera B. Monberga, którego miejsce zajmie Jakub Jamróg. Młody tarnowianin pojedzie w parze z Sebastianem Ułamkiem. Seba powraca do wysokiej formy po kontuzji i powinien być, jak zawsze, mocnym punktem drużyny. Pozostałe ustawienie par nie uległo zmianie - Piotr Świderski będzie walczył o punkty wraz z Bjarne Pedersenem, a Janusz Kołodziej pojedzie w parze z Szymonem Kiełbasą. Janusz pokazał w ostatnim spotkaniu, że dużo nauczył się jeżdżąc w parze z Tomaszem Gollobem i świetnie jechał parą z młodzieżowcem Unii.

Wydaje się, że Unia nie mogła trafić na lepszego przeciwnika w Play Off. Pierwsze spotkanie na torze w Rybniku pokazało, że Unia nie jest już drużyną tylko na "beton". Z drugiej strony, ekipa z Tarnowa ma postawiony jasny cel, jakim jest awans do Ekstraligi i żaden z przeciwników nie powinien deprymować zawodników z jaskółką na plastronie. Niewiadomą pozostaje postawa gospodarzy - czy będzie to drużyna z początku sezonu, sprawiająca niespodziankę za niespodzianką, czy Jaskółki zmierzą się z bezzębnymi Rekinami z końca rundy zasadniczej?

Awizowane składy:

Unia Tarnów:

1. S.Ułamek
2. J.Jamróg
3. P.Świderski
4. B.Pedersen
5. J.Kołodziej
6. S.Kiełbasa
RKM ROW Rybnik:

9. M.Węgrzyk
10. S.Pyszny
11. P.Hlib
12. M.Rempała
13. R.Jamroży
14. M.Mitko

Początek zawodów o godzine 19.


Info: ŻSSA Unia Tarnów

Komentarze...