Nowy sezon czas zacząć
access_time 2009-08-08 19:26:29
Unia Tarnów zagra w niedzielę o godz. 18.00 na wyjeździe z Hetmanem Włoszczowa. Będzie to pierwsze spotaknie w sezonie 2009/2010.


Na to spotkanie wybierają się tarnowscy kibice, oby inauguracja dla „Jaskółek” okazała się pomyślna. W Unii nie zagrają pauzujący za kartki Łukasz Bartkowski i Tomasz Rodak. Nie wystąpią oni w pierwszych trzech kolejkach, to efekt czerwonych kartek otrzymanych w Jędrzejowie. Do zespołu Unii dołączy natomiast Marcin Kucharzyk, który do gry w tarnowskim klubie przymierzany był od dłuższego czasu.

Ciężko wyrokować szanse poszczególnych zespołów w tym sezonie. Liga została powiększona do 18 zespołów, uzupełniły ją kluby mające problemy z licencjami, wycofana z I ligi Kmita oraz drugoligowy Górnik Wieliczka, który nie otrzymał licencji w tej klasie rozgrywkowej. Po zwolnieniu się miejsca w II lidze szansę na awans miał grający wcześniej w barażu Hutnik Kraków. Degradacji uniknąć mogła także Nida Pińczów. Oba kluby jednak nie były gotowe organizacyjnie, ostatecznie w II lidze gra GKS Jastrzębie.

W dobie kryzysu nie widać ciśnienia na awans. Czy jest to szansą dla piłkarzy „Jaskółek”? Po fatalnym sezonie 2008/9, kiedy Unia zajęła 11 miejsce, wydaje się, że gorzej być nie może. Oby letnie transfery wypadły lepiej niż te wcześniejsze. Na bramce Rafała Korca zastąpi Michał Wilczyński z Rzemieślnika Pilzno, jednak wciąż podstawowym bramkarzem pozostaje Łukasz Lisak. W formacji obrony nie zobaczymy Mateusza Niewoli oraz Waldemara Jędrusiaka. Powraca za to po kontuzji Marcin Pietrucha, Unia pozyskała obrońcę, wychowanka Wisły Kraków Bartłomieja Łapuszka. W sparingach z powodzeniem występował także junior Łukasz Jamróg (może występować także w pomocy). W pomocy zabraknie Tomasza Szczytyńskiego, pojawi się wspomniany już Marcin Kucharzyk. W ataku za Damiana Wolańskiego zagra Bartłomiej Bogacz. Kadrę uzupełnią Daniel Bielak i Marcin Furmański. Kontuzję leczą Paweł Kafel i Tomasz Sobyra. Niewykluczone, że w Unii pojawi się jeszcze jakiś nowy zawodnik. Niedzielny mecz jest wielką niewiadomą. Unia z Hetmanem zagra po raz pierwszy w historii.

Zestaw par I kolejki:

Garbarnia Kraków - Kmita Zabierzów 1-0
Beskid Andrychów - Wierna Małogoszcz 9 sierpnia, 18:00
Hetman Włoszczowa - Unia Tarnów 9 sierpnia, 18:00
Czarni Połaniec - Nida Pińczów 9 sierpnia, 17:00
Puszcza Niepołomice - Lubrzanka Kajetanów 8 sierpnia, 17:30
Dalin Myślenice - MZKS Alwernia 8 sierpnia, 17:00
Hutnik Kraków - Naprzód Jędrzejów 8 sierpnia, 15:00
Orlicz Suchedniów - Glinik Gorlice 9 sierpnia, 18:00
Górnik Wieliczka - Juventa Starachowice 9 sierpnia, 17:00


Info: ZKS Unia Tarnów

Komentarze...