„Pomóc każdy może” po raz drugi
access_time 2009-08-10 08:37:29
Mniej zamożnym rodzicom i uczniom ponownie wychodzi naprzeciw tarnowski radny – żużlowiec Robert Wardzała. Przeprowadzi on w dniu 13 sierpnia (czwartek) plenerową zbiórkę przyborów szkolnych. Akcja odbędzie się na Placu Sobieskiego w godzinach od 11.00 do 16.00.

W tamtym roku dzięki zaangażowaniu i otwartości mieszkańców Tarnowa i regionu tarnowskiego oraz mediów tarnowskich udało nam się zrealizować akcję „Pomóż każdy może”, wtedy widzieliśmy radość i uśmiechy na twarzach uczniów zwłaszcza tych najmłodszych - przypomina radny Robert Wardzała.

Tak jak rok temu i teraz dochodzą do mnie sygnały, że wiele tarnowskich rodzin nie stać na całkowite wyposażenie dziecka do szkoły. Jeżeli znajdą się pieniądze na tornister czy plecak, to brakuje ich już na książki, ćwiczenia a nawet wyposażenie piórnika. Dlatego postanowiłem zorganizować kolejny raz plenerową zbiórkę przyborów szkolnych. 13 sierpnia, we czwartek, w samym centrum miasta, przy specjalnym stoliku czekał będę na wszystkich, którzy zechcą pomóc – mówi pomysłodawca.

Ważny jest każdy gest, mniejszy lub większy. Bardzo wdzięczny będę za przyniesienie tornistra czy stroju sportowego, jak również paczki kredek, ołówków i bloku rysunkowego. Niech każdy w miarę swoich możliwości wspomoże akcję. Sklepów papierniczych i kiosków w pobliżu Placu Sobieskiego nie brakuje, wystarczy wejść i kupić drobnostkę Zapewniam, że wszystkie przedmioty tak jak rok temu trafią w dobre ręce. – dodaje radny Wardzała.

Wraz z inicjatorem zbiórki, na Placu Sobieskiego pracować będą wolontariusze – uczniowie z tarnowskich szkół. Przyniesione przez tarnowian przedmioty, trafią do szkół na początku września. We współpracy z dyrekcjami poszczególnych placówek i pedagogami szkolnymi otrzymają je dzieci, które potrzebują takiej pomocy.

Jednocześnie radny Robert Wardzała zwraca się z prośbą do miejscowych właścicieli sklepów i hurtowni z artykułami szkolnymi o wsparcie akcji i przekazanie tego typu asortymentu. Dzięki temu przyborów szkolnych będzie więcej i uda się skuteczniej pospieszyć z pomocą przed pierwszym dzwonkiem – mówi pomysłodawca.

W sprawie akcji można się kontaktować pod numerem telefonu 601 417 601.

Komentarze...