Harcerz sprzed pół wieku poszukiwany!
access_time 2009-08-10 13:19:42
Organizatorzy zbliżającego się jubileuszu 450-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie poszukują zucha, który pół wieku temu podczas jubileuszu 400-lecia I LO składał uroczystą przysięgę. Archiwalna taśma z jego nagraniem jest w posiadaniu władz szkoły, a w formacie MP3 rozesłana została do tarnowskich rozgłośni, portali, gazet i telewizji.

To wydarzyło się w październiku 1959 roku. W Sali Lustrzanej odbyła się akademia z okazji jubileuszu 400-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Niedawno, podczas remontu budynku szkoły, znaleziono taśmę magnetofonową z zapisem tamtej uroczystości. A na taśmie utrwalono między innymi wzruszającą wypowiedź najmłodszego jej uczestnika, małego harcerza, przedstawiciela I Tarnowskiej Drużyny Zuchowej, który w imieniu swoich rówieśników złożył uroczyste ślubowanie.

Organizatorzy zaplanowanej na 25-26 września br. uroczystości jubileuszu 450-lecia „Brodzińskiego” chcieliby zaprosić byłego harcerza, dziś mężczyznę w „słusznym” wieku na tegoroczne obchody. – Niestety, nic o nim nie wiemy, ponieważ w nagraniu nie przedstawiono go z imienia i nazwiska. Może po tej informacji rozpozna siebie i odezwie się do nas? A może ktoś wie, kim był ten chłopiec i pomoże go odnaleźć? Bylibyśmy wdzięczni – mówi Małgorzata Wrześniowska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.

Organizatorzy jubileuszu proszą o kontakt w tej sprawie, czekając pod telefonem (14) 688 84 40.

Archiwalna wypowiedź zucha:
lub ->POBIERZ

Komentarze...