Koncert kontrabasisty Jakuba Cywińskiego w TCK
access_time 2009-08-17 09:06:15
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na niecodzienny koncert kontrabasisty Jakuba Cywińskiego, który odbędzie się w Sali Koncertowej TCK w środę, 19 sierpnia, o godzinie 21.30.

Podczas koncertu artysta w towarzystwie akompaniatora Waldemara Różańskiego wykona m.in.: Koncert D-dur Anton Hoffmeister, "Grand Allegro" Giovanniego Bottesiniego, "Divertimento Concertante" Nino Roty, "Hommage a la J.S Bach" Juliena Zbindena.

Wstęp wolny.

Jakub Cywiński - absolwent tarnowskiej szkoły muzycznej w klasie kontrabasu u Krzysztofa Krawczyka, później absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Tadeusza Górnego, wybitnego pedagoga i muzyka. Studia ukończył z wyróżnieniem.Współpracował z wrocławską orkiestrą Leopoldinum grając z nią liczne koncerty w Polsce i zagranica. Brał udział w takich festiwalach jak Warszawska Jesień. Laureat międzynarodowego konkursu kontrabasu we Wroclawiu w 2008. Ostatnimi czasy coraz więcej koncertuje solo oraz z towarzyszeniem orkiestry. Został zakwalifikowany do udzialu w międzynarodowym konkursie muzycznym ARD w Monachium, do którego aktualnie się przygotowuje.

Waldemar Różanski - pianista, absolwent Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, później Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertuje i gra w wielu projektach muzycznych w Krakowie.

Komentarze...