Super Chłopak 2009
access_time 2009-10-06 12:10:24
Pałac Młodzieży w Tarnowie - Młodzieżowe Centrum Samorządności, przy współudziale Samorządu Uczniowskiego I LO w Tarnowie, z okazji Dnia Chłopca zorganizowało w dniu 29 września o godz. 18.00 – w Domu Studenta PWSZ w Tarnowie - Międzyszkolny Tarnowski Finał – Konkursu Super Chłopak 2009.

W tym szczególnym dniu staraliśmy się z uśmiechem przypomnieć młodym ludziom, jakie wartości powinni preferować na swej drodze ku pełnej dojrzałości.

W kameralnym nastroju i pięknej scenografii Grażyny Kubisztal oraz oprawie plastycznej wykonanej przez Marka Krakowiaka „twardziele” z tarnowskich szkół rozpoczęli zmagania o zaszczytny tytuł SUPER CHŁOPAKA 2009. Wielki stres zawodników złagodziły piękne piosenki w wyk. Kasi Jurek ucz. VIII LO w towarzystwie gitarzysty Bartka Kisały. Podczas uroczystości mogliśmy również obejrzeć występy duetu Monika Warzecha i Katarzyna Nowakowska z grupy tanecznej I LO prowadzonej przez mgr Ewę Dembicką. Do startu zgłosiło się 13 kandydatów z szkół gimnazjalnych i średnich m. Tarnowa.

W konkursie który prowadziła Katarzyna Haubrich ucz. ZSLiZ nr 1, dominowały konkurencje sprawnościowe oraz testujące wrażliwość i inteligencję zawodników. Zmagania kandydatów oceniało niezależne młodzieżowe /żeńskie/ jury pod przewodnictwem mgr Urszuli Świerczek - nauczyciela wf I LO. Po zaciętej i emocjonującej walce przy wielkim aplauzie i dopingu licznie zebranej publiczności , jurorzy wskazali zwycięzcę którym okazał się Bartek Sroka uczeń ZSEG w Tarnowie Zwycięzca oraz pozostali kandydaci otrzymali pamiątkowe certyfikaty i medale które wręczyła Magdalena Słowik ucz. NNG, w imieniu MCS i jury. Kwiaty dla laureatów ufundowała Kwiaciarnia „MAK”, a wspaniale przygotował nagłośnienie Maciej Zborowski z TCK.

Wspaniałą atmosferę wieczoru uświetniła degustacja wspaniałych ciasteczek które zostały przygotowane przez ZSEG i cukiernie „Warszawianka” Stanisława Słowika . Kawę i herbatę ufundowała stołówka PWSZ. Warto podkreślić że wspaniale spisali się kelnerzy ZSEG : Katarzyna Natkaniec, Tomasz Indra i Mateusz Kryczka, którzy serwowali z uśmiechem słodkości pod opieką nauczycieli: Agnieszki Jarzwiec oraz Elżbiety Duda.

Po rywalizacji młodzików o tytuł SUPER CHŁOPAK 2009 nastąpił moment wręczenia medali i certyfikatów dla Panów nominowanych przez Kapitułę MCS PM do tytułu SUPERMEN 2009.

Kapituła dziękując za wielkie serce i pomoc przy realizacji corocznych akcji społeczno – kulturalnych i charytatywnych postanowiła uhonorować przyjaciół, którzy bezinteresownie pomagali w ich realizacji. Wyróżnienie SUPERMAN 2009 otrzymali : ks. Włodzimierz Mleczko, Robert Wardzała, Marek Lipiński, Krzysztof Nowak, Piotr Olszówka, Jacek Leśniak, lek. Jacek Kawecki, Tomasz Kapturkiewicz, Piotr Czosnyka, Stanisław Jarosz, Andrzej Połeć, Janusz Holik i Jerzy Staszczyk.

Na zakończenie zebrani gorąco oklaskiwali wokalistę Daniela Pochronia - ucznia ZSEG który wystąpił z recitalem zatytułowanym „Dobrze że jesteś”.


Zdjęcia : Jola Jasielec

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA - DO ZOBACZENIA TUTAJ

Info: Koordynator MCS PM, mgr Stanisław Olszówka

Komentarze...