Trzeci z rzędu mecz wyjazdowy Unii
access_time 2009-10-23 13:41:51
W niedzielę 25 października o godzinie 13:00 tarnowska Unia zmierzy się w Małogoszczu z Wierną. Będzie to 3 z rzędu mecz wyjazdowy piłkarzy.


W niedzielę 25 X, gdy nastanie czas zimowy, o godz. 13:00 UNIA Tarnów zmierzy się w Małogoszczu z WIERNĄ. Wobec przełożenia XIII kolejki ligowej o miesiąc, Jaskółki rozegrają 3 mecz z rzędu na wyjeździe. Po wygranych w Pińczowie i Suchedniowie Unia będzie faworytem spotkania. Wierna była drugą siłą ze świętokrzyskiego w III lidze w poprzednim sezonie (za rezerwą Korony), a w Małogoszczu rzadko traciła punkty, tylko Nieciecza grała u siebie lepiej. Nieoczekiwanie, w tym sezonie Wierna spisuje się jak dotąd słabo. Po 12 kolejkach rywale są na 13 miejscu z 10 punktami, wygrali tylko 2 razy, 4-krotnie remisowali i 6 razy przegrali, bramki 7-14. Bilans w Małogoszczu to 4 remisy i 2 porażki, bramki... 1-4. Ostatni raz Wierna zdobyła u siebie komplet puntów 31 maja. Niestety, przypomnieć trzeba, że Wierna była jedyną drużyną z województwa świętokrzyskiego, z którą Unia zanotowała w poprzednim sezonie 2 porażki.

27 IX 2008 tarnowianie przegrali nieoczekiwanie w Jaskółczym Gnieździe 1 - 3. Porażka była szczególnie przykra, bo nastąpiła w przededniu 80-lecia Unii, w dodatku była pierwszą od 21 meczów (odmaja 2007). Tamten mecz ułożył się fatalnie dla Jaskółek. Już w 1 min Paweł Kafel tak nieszczęśliwie blokował strzał rywali, że strzelił samobója, a w 32 min zupełnie niepotrzebny faul kosztował Unię karnego i dwie bramki straty. Później bramkę dla Unii zdobył Sebastian Hajduk (62 min), ale Wierna szybko odpowiedziała bramką i pierwsza od ponad roku poraża Unii w Tarnowie stała się faktem.

29 IV 2009 odbył sie rewanż. Mecz był wyrównany, a wygraną 1 - 0 sprezentował Wiernej arbiter Marcin Bąk z Kielc, odgwizdując karnego z kapelusza. Taraz jednak sytuacja obu drużyn jest przeciwna niż wtedy. Unia jest w formie, wygrała ostatnio 4 wyjazdy z rzędu i awansowała na 2 miejsce w tabeli. Wierna wygrała ostatnio 20 września, a w 3 ostatnich meczach, mimo że grała z dołem tabeli (Alwernia, Lubrzanka, Kmita), zdobyła tylko 2 punkty. MAMY NADZIEJĘ, ŻE TARNOWIANIE ODPŁACĄ WIERNEJ ZA POPRZEDNI SEZON I MAŁOGOSZCZ ZOSTANIE ZDOBYTY!


Info: ZKS Unia Tarnów

Komentarze...