Pierwszy zawodnik z Tarnowa w Kartingowych Mistrzostwach Świata w klasie ROK 125
access_time 2009-10-24 12:30:38
W weekend na torze South Garda Karting koło Lonato, rozegrany zostanie Światowy Finał klasy ROK. Wśród 22 kartingowców z Polski, ujrzymy ucznia II LO w Tarnowie, a zarazem reprezentanta VW Racing Polska - Michała Zająca. Wychowanek sekcji kartingowej przy torze "Speed Race" w Tarnowie, we Włoszech wystartuje w klasie ROK 125. Zawodnik z Tarnowa pojawi się na International ROK Cup Final dzięki "dzikiej karcie" jaką otrzymał od organizatorów. Dla Michała będzie to pierwszy start w zawodach rozgrywanych na włoskim torze.

- Już nie mogę się doczekać tego występu. Jestem bardzo zadowolony, że zostałem dostrzeżony i otrzymałem "dziką kartę" - powiedział Zając. - Stawka zawodników będzie na pewno bardzo mocna, a w samych zawodach wystartuje ponad 200 kierowców. Tory we Włoszech bardzo różnią się od polskich obiektów. Nawierzchnia jest bardziej nagumowana i będę się musiał nauczyć jazdy na takim torze. Do Włoch wyjeżdżamy we wtorek, a czwartek będzie dniem poświęconym na treningi. Zdaję sobie sprawę z tego, że jadę tam przede wszystkim po naukę.

Organizatorem zawodów jest firma Vortex, która produkuje silniki. To właśnie na tych produktach startują zawodnicy w klasie ROK. Zawodnicy z Polski w latach ubiegłych odnosili w tych zawodach liczne sukcesy. Czy dołączy do nich Michał Zając? W tym roku o to będzie trudno, jednak zebrane doświadczenie z pewnością zaprocentuje w następnych latach. Trzeba bowiem pamiętać, że jest to pierwszy rok startów tego zawodnika w kartingu.

Kolejni zawodnicy sekcji kartingowej przygotowują się na szkoleniu by w nowych sezonie rozpocząć swoją przygodę na arenie ogólnopolskiej. Chętne osoby zapraszamy do udziału w zajęciach.


Info: Tarnowska Grupa Kartingowa - Hala "Speed Race"

Komentarze...