Weekend pod znakiem groźnych wypadków drogowych
access_time 2009-10-26 13:01:57
W ubiegły weekend na drogach regionu doszło do kliku groźnych wypadków. Najpoważniejsze to dwa wypadki drogowe w Bogoniowicach oraz jedno zdarzenie w Woli Rzędzińskiej.

W Bogoniowicach na drodze W 977, kierująca Toyotą Carina 19-letnia mieszkanka Policht włączając się do ruchu ze stacji paliw z zamiarem skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Ciężkowic Mercedesowi Sprinterowi, który prowadził 26-letni mieszkaniec Tuchowa, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kobieta doznała złamania kości miednicy i rany ciętej głowy. Kierowca Mercedesa był trzeźwy, kobiecie pobrano krew do badań.

23-letni mieszkaniec Woli Rzędzińskiej, kierujący w miejscowości zamieszkania Fiatem Uno, jadąc od strony Tarnowa po wyjściu z zakrętu w prawo utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawą stronę drogi i uderzył w drzewo. Wraz z 17 letnim pasażerem został przewieziony do tarnowskiego szpitala. Kierujący po udzieleniu pomocy medycznej, z ogólnymi potłuczeniami ciała opuścił szpital. Pasażer doznał złamania śródstopia. Kierujący był trzeźwy.

Wczoraj późnym wieczorem na drodze W 977 w Bogoniowicach kierujący BMW, 20-letni mieszkaniec Gromnika utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia 27-letni pasażer doznał złamania otwartego prawego przedramienia i przebywa w szpitalu. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

W nocy z soboty na niedzielę w Golance, w gminie Ciężkowice miał miejsce pożar. W budynku stajni należącej do mieszkańca miejscowości zajęła się składowana tam słoma. W wyniku jej spalenia trzymany w pomieszczeniach inwentarz żywy uległ uduszeniu. Właściciel oszacował straty na ok. 10 tysięcy złotych. Przeprowadzone na miejscu oględziny procesowe doprowadziły do ustalenia, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...