Akcja "Znicz"
access_time 2009-10-28 12:31:33
Zbliża się 1 listopada Święto Zmarłych. Dla zdecydowanej większości czas zadumy i refleksji. Odwiedzimy groby naszych bliskich. Niestety to także okres zwiększonej aktywności złodziei i włamywaczy. Właśnie wtedy częściej dochodzi do przestępstw przeciwko mieniu, giną torebki, podręczne bagaże i telefony komórkowe. Nie próżnują także włamywacze. Święto Zmarłych to jak co roku zwiększona ilość patroli policyjnych, zarówno na drogach jak i osiedlach. W rejonach cmentarzy ulegnie także zmianie organizacja ruchu.

Tradycyjnie także prowadzona będzie w dniach 30 październik - 2 listopada policyjna akcja ZNICZ. Jej zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, zarówno kierującym jak i osobom pieszym. W najbliższych dniach spodziewamy się dużego natężenia ruchu kołowego i pieszego. Będzie tłoczno zwłaszcza w rejonach cmentarzy, na drogach do nich przyległych i na głównych ciągach komunikacyjnych.

By zapewnić płynność ruchu i rozładować tworzące się korki policjanci regulować będą ruchem w rejonach największych nekropolii. Prosimy o zdyscyplinowanie i stosowanie się do ich poleceń. W razie potrzeby udzielą także informacji o możliwościach dojazdu do cmentarnych parkingów.

Nasi policjanci będą również eliminować z dróg nietrzeźwych kierujących i piratów drogowych. Należy pamiętać, że w wielu miejscach nastąpi także zmiana organizacji ruchu. Nie należy jeździć „na pamięć”, baczną uwagę w tych dniach warto zwrócić na znaki drogowe.

Bezpieczeństwo na cmentarzu :

- samochód przy cmentarzu zaparkujmy w miejscu bezpiecznym i wyznaczonym,
- przed jego pozostawieniem zamknijmy okna, drzwi i włączmy alarm,
- nie zabierajmy ze sobą wartościowych przedmiotów, nie pozostawiajmy ich w pojeździe w widocznym miejscu,
- na terenie cmentarza pilnujmy torebek i podręcznych bagaży, nie spuszczając ich z oczu nawet na chwilę,
- nie nośmy portfeli i telefonów komórkowych w zewnętrznych kieszeniach odzieży,
- uważajmy i pilnujmy dzieci; maluchy które nie umieją mówić mogą mieć karteczkę z nazwiskiem rodziców lub opiekunów i telefonem kontaktowych do nich.

Wyjazd :

W dłuższą podróż wybierajmy się wypoczęci, sprawdzamy wcześniej stan techniczny samochodu. Pamiętamy o zapięciu pasów bezpieczeństwa, dzieci przewozimy w fotelikach. Pamiętamy by włączyć światła mijania i pozostawić odstęp od poprzedzającego pojazdu. Podczas podróżny robimy przerwy na odpoczynek i oczywiście dostosujmy prędkość do znaków i warunków panujących na drodze.

Zabezpieczenie mieszkań:

- przed wyjazdem upewnijmy się, że wszystkich okna i drzwi są zamknięte, a alarm włączony,
- opróżnijmy skrzynki pocztowe z korespondencji, wycieraczki z ulotek reklamowych,
- nie obnośmy się z informacją o wyjeździe, nie nagrywajmy jej na elektronicznej sekretarce,
- zwróćmy się do zaufanej osoby o opiekę i doglądanie domostwa podczas naszej nieobecności.

Jeżeli padniemy ofiarą przestępstwa niezwłocznie powiadommy Policję osobiście lub pod numerem alarmowym 997.


Zmiana organizacji ruchu

Cmentarz w Krzyżu:

Oznakowanie od godz. 6.00 dn. 31.10. do godz. 22.00 dn. 1.11
Dojazd: ulicami Nowodąbrowską, Spokojną do Elektrycznej lub do Krzyskiej

Powrót: Elektryczna-Klikowska lub Krzyska-Al. M.B.Fatimskiej. Na ulicy Spokojnej ruch jednokierunkowy- do skrzyżowania z ul. Nowodąbrowską do parkingu przy MPEC.

W tym samym dniu na ul. Krzyskiej pomiędzy ul. Spokojną, a Al. M.B. Fatimskiej obowiązywał będzie jeden kierunek ruchu. Dla autobusów komunikacji publicznej dopuszczony będzie ruch dwukierunkowy. Dla taksówek przewożących pasażerów - ruch dwukierunkowy do parkingu na terenie LOK. Z obu stron jezdni ustawione będą znaki zakazu zatrzymania.

Parkowanie pojazdów : Zgodnie z oznakowaniem - na parkingu przy cmentarzu, równolegle po południowej stronie ul. Spokojnej oraz na udostępnionych placach wewnętrznych.

Cmentarz w Klikowej:

Oznakowanie od godz. 20.00 dn. 30.10 do godz. 8.00 dn. 2.11

Dojazd : Od ul. Klikowskiej przez ks. Bajdy (dwa kierunki ruchu - bez zmian) i nowo wybudowaną ulicą. Na odcinku ul. Zagumnie – od skrzyżowania z ul. ks. Bajdy do Klikowskiej obowiązywał będzie jeden kierunek ruchu.

Parkowanie pojazdów: Na parkingu przy cmentarzu i na ul. Zagumnie - równolegle według wskazań znaków.

Cmentarz w Mościcach:

Oznakowanie od godz.6.00 dn. 31.10 do godz. 22.00 dn. 1.11.

Dojazd: Ulicami Kolejowa lub Sienkiewicza, Zbylitowska, Czarna Droga.

Powrót: Ulicami Czarna Droga, Norwida, (lub Brzozowa). Na ul. Czarna Droga od ul. Zbylitowskiej do ul. Norwida - ruch jednokierunkowy. Na ul. Zacisznej – zakaz ruchu oprócz komunikacji Miejskiej i mieszkańców. Ruch ten będzie się odbywał w stronę ul. Czarna Droga, gdyż od strony ul. Czarna Droga wprowadzony zostanie zakaz wjazdu. Po zachodniej stronie ulicy – zakaz zatrzymywania.

Parkowanie pojazdów: Na ul. Czarna Droga - poza miejscami, w których parkowanie wyłączone jest znakami oraz na wyznaczonych miejscach postojowych.

Stary Cmentarz

Ul. Narutowicza ruch dwukierunkowy bez zmian, ul. Tuchowska wyłączona z ruchu ze względu na roboty drogowe. Stary cmentarz i cmentarz przy ul. Lwowskiej – oznakowanie i organizacja ruchu bez zmian.

Stary cmentarz i cmentarz przy ul. Lwowskiej – oznakowanie i organizacja ruchu bez zmian.


Komunikacja publiczna:

Cmentarz w Krzyżu trasą: Al. M.B.Fatimskiej – Krzyska - Al. M.B.Fatimskiej (dla autobusów dopuszczona jazda w dwu kierunkach na jednokierunkowym odcinku ul. Krzyskiej).

Cmentarz w Mościcach:ul. Sienkiewicza, Zaciszna, Czarna Droga.

Szczegółowe trasy linii specjalnych oraz zmiany w liniach regularnych opracowuje i ogłasza Zarząd Komunikacji Miejskiej w Tarnowie- www.zkm.tanow.pl.

Komentarze...