W hicie kolejki Westovia zwycięska
access_time 2009-10-28 12:53:23
Od kilkunastu lat drużyny Westovii i Rock N` Rolla rywalizują ze sobą na parkiecie i dalszym ciągu stanowią o sile futsalu w Tarnowie. Dotychczas obie drużyny wygrały swoje mecze, gromadząc komplet punktów. Los ich skojarzył w 4 serii spotkań TLF Pawłowski Sport stanowiąc jednocześnie hit kolejki. Mimo wzajemnych uprzejmości przed meczem, na parkiecie już tego nie było widać. Walka o każdą piłkę i żelazna defensywa sprawiły, że w pierwszej połowie tylko raz piłka znalazła drogę do bramki, kiedy to po strzale Ireneusza Grybosia Westovia Okna Pawłowski objęła prowadzenie.


Po wznowieniu śmielej zaatakowali "rockandrollowcy", lecz nadziali się na kontratak i po golu Pawła Kukusia "żabki" prowadziły już różnicą dwóch goli. Nadzieję "rockowi" na korzystny wynik dał Leszek Janicki, ale w odpowiedzi Piotr Kot strzelił na 3-1 ustalając tym samym wynik spotkania. Westovia po tym zwycięstwie objęła przodownictwo w tabeli pomimo jednego spotkania zaległego.

Dziewięć oczek na swoim punkcie ma również Tad-Bud/Seat Team i Luxtorpeda Soki Pysio. Ci pierwsi wciąż nie mogą zaprezentować swojego najwyższego poziomu, choć punkty gromadzą systematycznie. Ich pojedynek z Gawro również nie należał do najładniejszych, lecz bramki Piotra Darmochwała i Pawła Koniecznego pozwoliły na dwubramkowe zwycięstwo. Z kolei świetnie radzi sobie Luxtorpeda, która zanotowała już trzecie zwycięstwo, ogrywając tym razem 3-1 Kapro Azoty. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Witek, a raz Bartłomiej Kieroński. Z kolei dla beniaminka honorowym trafieniem popisał się Mateusz Korman (zdj). W meczu dwóch innych beniaminków Street Football dość łatwo ograł Lumaro Ekotar/Elbud wygrywając 3-1, a bramka Dawida Sojdy została strzelona w samej końcówce spotkania. Wśród zwycięzców na listę strzelców wpisało się trio: Adrian Kroker, Dawid Sikorski i Leszek Bodura.

Pierwszym zwycięstwem pochwalić się może Inter-Gaz, który pokonał PRO-FIS 4-2. Nastroje tych drużyn zmieniały się często, kiedy "księgowi" wygrywali 2-1 (gole: Daniel Bielak i Sebastian Koziołek) na 5 minut przed końcem, żeby przegrać ostatecznie różnicą dwóch goli. Dwa razy do siatki trafił Szymon Martuś, a jednokrotnie Sławomir Stec i Krzysztof Sikora. Jako jedyna drużyna bez punktów na ostatniej pozycji wciąż utrzymuje się AZS PWSZ i choć w meczu z Car Service bardzo chciała punktować, to na ich drodze stanął strzelec hattricka Krzysztof Palej, oraz Marcin Gąsior i Rafał Mikoś. Studenci odpowiedzieli tylko trafieniem Marcina Białasa, przegrywając mecz 1-5.

Tabela 1 ligi

Wyniki 1 ligi


Komentarze...