Nietypowa, magistracka akcja niepodległościowa
access_time 2009-10-28 15:01:58
W tym roku, prócz wszystkich oficjalnych uroczystości niepodległość świętować będziemy „dosłownie” na tarnowskich ulicach. Tarnowskie korporacje taksówkarskie zostały poproszone przez Urząd Miasta, aby 30 października (w przeddzień odzyskania przez Miasto niepodległości), oraz w Wigilię Święta Niepodległości (10 listopada) - w dniu Rautu Prezydenta przeznaczonego na cel charytatywny, jak również 11 listopada, na swoich samochodach zamontowały biało – czerwone flagi. Celem magistrackiej „akcji flaga” jest, aby ulice zabarwiły się na biało – czerwono.

Flagi dostarcza magistrat. Zostały one ponadto przekazane władzom wojewódzkim, tarnowskim radnym oraz mediom. Zainteresowani mieszkańcy mogą je odbierać od czwartku, 29 października, w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Nowej 4 oraz w Tarnowskim Centrum Informacji w Rynku 7.

Tarnów był pierwszym niepodległym miastem. Miastem, które w sposób bezprecedensowy powiedziało, że chce być częścią nowego państwa. Niepodległość zaczęła się właśnie tutaj, 31 października 1918 roku, o godzinie 7.30. Taka jest prawda historyczna. Tę prawdę, w związku z 90 rocznicą, uroczyście świętowaliśmy przed rokiem.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...