Włamał się do dwóch domów i zasnął...
access_time 2009-10-30 13:04:56
Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali 59 letniego bezdomnego, który włamał się do dwóch sąsiadujących domów przy ul. Rynek w Ciężkowicach. Zastali mężczyznę śpiącego w łóżku pod kołdrą w jednym z domów. Był nietrzeźwy. Wcześniej upił się koniakiem znalezionym w domu.

Włamywacz wszedł do domów wybijając szybę w oknie. Z jednego ukradł kilka konserw i słoików z przetworami, wino i puszkę piwa. W domu, w którym został zatrzymany opróżnił właścicielowi butelkę koniaku, po czym ułożył się do snu w jego łóżku.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Tarnów udowodnili mężczyźnie dokonanie innych przestępstw. Końcem sierpnia włamał się do prywatnego domu w miejscowości Bruśnik. Wykorzystując nieobecność właścicielki ukradł 680 złotych, artykuły spożywcze i butelkę alkoholu. Zatrzymany jest także sprawcą usiłowań kradzieży z włamaniem do pięciu altanek przy ul. Dwernickiego w Tarnowie. Nie ukradł z nich niczego, ale straty jakie poczynił oszacowano na co najmniej 500 złotych.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i kradzieży z włamaniem warunkach recydywy, do których się przyznał. W przeszłości karany był za podobne czyny. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawiania wolności. Sąd Rejonowy na wniosek tarnowskiej Prokuratury postanowił o umieszczeniu podejrzanego w tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...