Kolejka remisów
access_time 2009-11-21 11:34:49
Szósty sezon tarnowskiego futsalu zapowiada ostrą rywalizację o tytuł mistrzowski. Liga jest tak wyrównana, że każdy z każdym może wygrać, a to powoduje większe zainteresowanie rozgrywkami. Wystarczy wspomnieć o dwóch potknięciach Tad-Budu z teoretycznie słabszymi rywalami. Tym razem jednak nie dali się zaskoczyć beniaminkowi Street Football i w pełnym składzie przystąpili do tego pojedynku. Graczem, na którego były skierowane wszystkie oczy była postać Tomasza Kozieła, który ma za sobą występy w ekstraklasie futsalu w drużynie ZIS Gaszyńscy Kraków, oraz powołanie do Kadry Narodowej Futsalu.


Jego gra mogła się podobać i mimo że nie strzelił gola to był mocnym punktem swojej drużyny i poprowadził ją do zwycięstwa 3-1. Po bramkach Pawła Koniecznego i Tomasza Ogara było już 2-0, lecz bramka kontaktowa Leszka Bodury wzbudziła nadzieję beniaminka. Te nadzieje zostały jednak ostudzone przez Piotra Darmochwała w drugiej części gry. Ze zwycięstwa cieszyło się natomiast Lumaro Ekotar/Elbud, które wygrało niezwykle zaciętym spotkaniu z Luxtorpedą Soki Pysio 2-1. Prowadzenie najpierw objęły "pysie" po golu Bartłomieja Kierońskiego, lecz później ze skuteczności swoich kolegów mogli się cieszyć "lumarowcy". Najpierw wyrównali po golu Krzysztofa Rzepki, a później zadali decydujące trafienie po mocnym uderzeniu Ignacego Ligary (zdj).

Drugi komplet punktów w tym sezonie zainkasował PRO-FIS, który pokonał 5-2 drużynę Kapro Azoty i opuścił ostatnie miejsce w tabeli, "spuszczając" tam swojego rywala. Szybko dwa strzelone gole (Rafał Kozieł i Wacław Maciosek) ustawiły mecz, a później hattrickiem popisał się Sebastian Koziołek. W międzyczasie dwa trafienia zaliczył Jakub Farańczyk dla ekipy Kapro. Pozostałe trzy spotkania 7 kolejki zakończyły się remisami. Największą niespodziankę sprawił Inter-Gaz, który zagrał bardzo ambitnie i mimo niekorzystnego wyniku 2-4 z Westovią Okna Pawłowski zdołał doprowadzić do wyrównania. Również AZS PWSZ pokazała się z dobrej strony urywając punkty innemu faworytowi - Rock N` Rollowi/Redruk. Jako pierwszy do siatki trafił Leszek Wojnarowski, ale studenci odpowiedzieli dwoma celnymi strzałami Piotra Kwiatka i w drugiej połowie Mateusza Miśtaka. Gdy już się mecz kończył, wówczas z przedłużonego rzutu karnego gola wyrównującego uzyskał Daniel Popiela. Takim samym wynikiem 2-2 zakończyła się potyczka Gawro - Car Service, gdzie obie drużyny starały się do końca przechylić szalę na swoją korzyść. Na gole Romana Mikołajczaka i Grzegorza Urasińskiego odpowiedział Marcin Gąsior i Dawid Goliński.

Tabela: ZOBACZ TUTAJ

Wyniki: ZOBACZ TUTAJ


Info: Tarnowska Liga Futsalu

Komentarze...